10 situací, kterými vám děti někdy lezou na nervy…

Jistě ve vašem životě existují okamžiky, ve kterých si říkáte, že je vaše dítě na zabití. Ale nebojte, tyto situace se jednou stanou minulostí.

Proč, a proč…

V jistém věku, vaše dítě může zvědavostí prasknout. „Proč?“ Tak zní slovo, které vy nyní nenávidíte. Dítě se chce vše dozvědět a všemu rozumět a vědět, proč to nesmí anebo naopak musí dělat. Pro toto období potřebujete spoustu klidu a trpělivosti.

Slyšíš jak kašlu?

Ano? Kde to dítě k tomu strašnému kašli přišlo? Ne, jen simuluje. Kašel „předstírají“ děti rádi. Vidíte, jak jsou naši nejmenší chytří? Chtějí tak získat jen veškerou vaši pozornost, jenže někdy to už přestává být legrace.

Bojím se všeho

Většinou si dítě pobyt na hřišti užívá, jenže už pár dní se všeho bojí? Časem se děti naučí poznávat rizika a nebezpečí, ať už z vlastní zkušenosti nebo z pozorování ostatních. Dejte mu najevo, že jste na hřišti s ním, a že ho nenecháte spadnout a uvidíte, že za chvilku bude na hřišti opět bezstarostně řádit.

Ne, a ne a ještě jednou ne

Vaše dítě je ve fázi vzdoru: Neposlouchá vás a o všem diskutuje? Ale to je pro každé dítě přirozené! Jen testuje, kde už jsou ty hranice. Buďte v klidu, ale neustupujte jeho požadavkům.

Já chci k tatínkovi

Ještě včera to byl mamánek ale teď nesnese ani váš pohled? Jednoho dne chce dítě, ať ho tatínek přebalí, nakrmí a vykoupe… Být s tátou je totiž tak napínavé. A dítko přesně ví „Maminka tu pro mě vždycky bude tak jako tak!“ Tak si užívejte klidu, který vám nyní vaše dítko poskytuje, jednou to přestane a zase bude chtít dělat věci s maminkou.

Co vše se mi vejde do pusy?

Vaše dítě si vše strká do pusy? I vlastní ruku? A najednou se začalo dusit? I když je to pro vás občas stresující, nebojte se. Dítě objevuje vlastní tělo a jeho reakce.

Uteč přede mnou do bezpečí

Dosud bezproblémové dítě najednou reaguje naprosto nepřiměřeně. Bije kolem sebe ručičkami a kouše vás i ostatní? Když dítě zatím moc nemluví a ještě neumí odhadnout svou sílu, může se chovat nepředvídatelně, ale nebojte i toto období časem přejde.

Jak hlasitě umím křičet?

Domem se ozývá uši rvoucí řev? Vaše dítě zvyšuje hlas částečně proto, abyste mu věnovali pozornost a částečně proto, že chce vyzkoušet jak silný je jeho hlas.

Chci být nahatý

Je úplně jedno, kam se svým dítětem jdete, ale ono se chce všude obnažovat? Někdy dítě v oblečení nevydrží. To je pro jeho věk normální. Později naopak přijde věk, kdy se bude stydět.

Můžu za tebou do postele?

Většinou vaše dítko spí v klidu celou noc, ale pak zas neusne jinde než u vás v posteli? V určitém věku mají děti pocit, že když spí, uteče jim něco důležitého. A stejně tak svou roli hrají strachy, které pomalu mizí. Chce to trochu trpělivosti, ale i tato fáze brzo vaše dítě přejde.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vaše důvěřivost, která se jindy možná tak silně neprojevuje, dnes bude dobrou příležitostí pro všechny šprýmaře v okolí, aby vám věšeli…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci