10 způsobů, jak oslavit Silvestra s dětmi

To, že máte děti, ještě neznamená, že na Silvestra musíte být zavřeni doma u televize, nudit se a závidět svým bezdětným přátelům, kteří si užívají na největším mejdanu roku. I vy si můžete užít zábavu, nejlépe pak přímo se svými ratolestmi. Jen to vyžaduje trošku plánování a příprav.

1. Uspořádejte party dřív

Pokud máte děti příliš malé na to, aby mohly být vzhůru do půlnoci, udělejte party dřív. Klidně může být polední nebo odpolední, navíc na Silvestra se ještě stmívá brzy, takže i na ohňostroj budete mít tmu.

Silvestr se slaví po celém světě, a tak můžete dětem z internetu pustit záběry z oslav z druhého konce světa. Budou tak mít odpočítávání na příchod nového roku i slavnostní přípitek.

Kam s dětmi

Odpoledne stravte s dětmi a večer si užijte zábavu s přáteli

2. Udělejte pořádnou výzdobu!

Balónky a papírové konfety - to je to, co patří k pořádné dětské oslavě. Vyzdobte proto s dětmi pořádně byt! Můžete si také vyrobit legrační papírové čepice.

Klepněte pro větší obrázek

3. Nastrojte se

Poslední den roku je slavnostní okamžik, čemuž by měl odpovídat i výběr vašeho oblečení. Proto vytáhněte z šatníků ty nejlepší šaty, a to i pro děti. A nebojte se to klidně i trošku přehánět – nasaďte bílé rukavičky, perly, motýlky a diadémy. Pokud je nemáte doma, jistě je najdete v nejbližším obchodě, second handu či u Vietnamců. Namalujte a naličte se, stejně jako svou dceru. Na fotkách budete vypadat prostě skvěle.

Mateřská a rodičovská dovolená | Rodičovský příspěvek | Mateřská | Peníze

Mateřská dovolená 2017 – vše, co potřebujete vědět

4. Podávejte koktejly

Vytvořte neobvyklý nealkoholický koktejl a dejte mu dlouhý a důležitě znějící název, který potěší dětská srdce. Pijte ze slavnostních sklenic a připijte si na nový rok.

Můžete podávat například nápoj z cukrové vaty. Zní to sice strašně, ale dětem to určitě bude chutnat. Jen to znamená, že se musíte předzásobit cukrovou vatou. Vatu dáte do sklenic a zalijete perlivou vodou.

Klepněte pro větší obrázek

Silvestr 1

5. Připravte občerstvení

Dejte si práci a připravte zábavné občerstvení. Můžete přizvat na pomoc děti. Vykrajujte sýr, šunku i chléb tvořítky na cukroví. Nakrájejte zeleninu a na talířích tvořte obrázky.

Klepněte pro větší obrázek

6. Tancujte

Udělejte si seznam skladeb, který obsahuje nejen oblíbené dětské skladby, ale i dospělácké vypalovačky. Vytvořte taneční parket a nebojte se pustit do tance s dětmi. A až se unavíte, klidně se jen posaďte a sledujte své děti. Zaručeně vás totiž pobaví. Můžete uspořádat taneční soutěž o malé ceny a nezapomeňte se fotit!

Mateřská a rodičovská dovolená | Rodičovský příspěvek | Mateřská

Rodičovská dovolená 2017 - vše, co potřebujete vědět

7. Postavte pevnost

Pokud si myslíte, že jste příliš staří na stavění bunkrů a pevností, pak je nejvyšší čas, abyste probudili své vnitřní dítě. Je úžasné něco společně budovat a pak se v domečku ukrýt a jen tak si povídat. A pevnost má ještě jednu výhodu – dětem se tam bude tak líbit, že nebudou chtít vylézt ven a vy budete mít čas si oddechnout před dalším řáděním.

8. Udělejte si doma malé foto studio

Zaběhněte do papírnictví a kupte roli bílého nebo i barevného papíru. Nalepte na zeď v několika pruzích, abyste vytvořili pozadí. Na to mohou děti kreslit i psát různé nápisy či svá předsevzetí. Pak vytvořte různé rekvizity jako kníry, kloboučky, použijte různé hůlky či boa. Každý se může nazdobit, jak bude chtít a vzhůru před foťák. Do telefonu si pak stáhněte aplikaci na úpravu fotek a propojte se s tiskárnou. Fotky můžete tisknout hned a pak je společně nalepit po bytě.

9. Uspořádejte ohňostroj

Vůbec nemusíte používat pyrotechniku, která dělá velký rachot. Pokud jsou vaše děti malé a báli by se hluku, postačí vám například prskavky nebo čínské lampiony. Nebo si pořiďte různé svítí tyčky, rohy, kruhy a ty dejte dětem do rukou. Stejně budou mít největší radost z toho, že budou moct jít za tmy ven a řádit s něčím svítícím.

10. Připravte balonky plné konfet

A pokud nechcete děti pouštět ven, připravte jako vrchol slavnostního večera balonky plné konfet. Budete potřebovat - velké balóny, zářivě barevné čtvrtky, různě velké a tvarované děrovačky, trychtýř, naostřené špejle. Nechte děti, aby děrovačkami vyráběly konfety z barevných čtvrtek. Budete jich potřebovat skutečně hodně, takže mají o zábavu postaráno na dlouhou dobu. Trychtýřem pak dostanete konfety do balonků, které pak nafouknete a přivážete někde vysoko. Ale jen tak vysoko, aby na ně děti dosáhly. Až přijde ten správný čas, rozdáte dětem špejle, kterými mohou balonky propíchnout. Když na to přijde – prásknutí balonků a záplava konfet udělají možná větší radost než ohňostroj.

Klepněte pro větší obrázek

Foto: blog.vickybarone.com, prettyprovidence.com, goodshomedesign.com, shoptwixt.blogspot.com

Těhotenství | Porod | Novorozenec | Batole | Kojenec | Školák | Předškolák | Jen pro maminku | Časopis Moje psychologie

Jak zazářit na Silvestra: Rady vizážistky

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kolem vás se v osobním životě rozprostírá záchranná síť kvalitních a velmi hlubokých vztahů, o jejichž vybudování jste se nemusela…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci