reklama

10 způsobů, jak se zbavit celulitidy

Pomerančová kůže trápí jak boubelky, tak modelky. Máme tu rady, jak s ní zatočit nebo alespoň zmirnit její projevy.

Celulitida je problém, který se většinou dostane do popředí před plavkovou sezonou. O to víc se jí v té době snažíme zbavit. Důvodů, proč celulitida vzniká anebo se „záhadným“ způsobem zvýrazní, když máme odhodit všechny svršky, je mnoho. Jedním z hlavních je nadváha, pak také vleklé zadržování vody a špatný lymfatický systém.

Vyzkoušeli jsme za vás několik způsobů, jak se celulitidy zbavit, nebo alespoň problematické partie vyhladit, aby v plavkách vypadaly skvěle.

Tuková celulitida

Vzniká hlavně při nadváze. Přes pružnou vazivovou tkáň se tlačí zbytnělé tukové buňky adipocyty, které se dokážou nafouknout až na šedesátinásobek, utlačují cévy a zhoršují prokrvení kůže. Tady jsou rady, jak si kůži na problematických partiích vyhladit.

1. ZMĚŇTE JÍDELNÍČEK

Místo instantního jídla se zaměřte na čerstvé potraviny a nápoje.
Zapovězeny jsou také tuky a cukry. Raději vyzkoušejte účinky ananasu, který je nabitý enzymem bromelinem, který odbourává bílkoviny a urychluje spalování tuků. Pochutnávejte si také na sushi – obsahuje řasy, které pomáhají buňkám při odbourávání tuků a mají i čisticí schopnost. Banány zase obsahují draslík, který z tkání vyplavuje vodu a křemík, který tělo využívá ke zpevnění pojivové tkáně.

2. PROHÁNĚJTE BUŇKY

Nedávejte tukovým buňkám šanci k lenošení. Masírujte kůži a zlepšujte tak její prokrvení. Vydatnými pomocníky jsou nejen masážní rukavice, ale také anticelulitidní krémy se speciálními látkami, jako je kofein, zelený čaj nebo olej z kávových zrn.
Podporují rozpouštění tukových buněk a brání jejich ukládání. Jedno namazání vám ale nepomůže. Doporučuje se jimi masírovat ráno i večer. Tukové buňky zmenšuje také L­carnitin, který aktivuje přeměnu tukových částeček na energii.

3. VSAĎTE NA TECHNIKU

Přístroje na hubnutí žehlí povrch pleti tím, že vysílají různé signály do podkoží. Stimulují tak tvorbu kolagenu a ničí tukové buňky, a to i ty dlouho ukládané. Přístroje pokožku vypnou a zlepší její křivky. Dnes už v estetických a spa zařízeních najdete spoustu možností, jako například:

RÁZOVÁ VLNA – za pomoci akustických vln vstupujících do těla se vytvářejí nová kolagenní vlákna a zpevňují ochablá místa.
Doporučení: ošetření přístrojem Ray Life, doporučuje se 6 až 8 sezení, cena za jedno ošetření 960 Kč (více na www.esthesia.cz)

LIPOMASSAGE LPG – při ošetření se spouští štěpení a uvolňování tuků z tkání. Přístroj využívá podtlak a rolování válečků v aplikační hlavici, a tak vyhlazuje pokožku. Bezbolestné ošetření probíhá ve speciálním obleku. Doporučení: 10 masáží s jednodenním odstupem, celková cena je zhruba 10 500 Kč (www.pevonia.cz)

LIPOSUKCE KOMBINOVANÁ RADIOFREKVENČNÍ ENERGIÍ – tuk se odsává jemnými kanylami a zároveň se doslova rozžehluje kůže nad liposukcí a způsobí tak její vypnutí. Metoda BodyTite je navíc velmi šetrná k ostatním tkáním. Doporučení: Pro maximální efekt je nutné nosit speciální elastické prádlo. Cena zákroku je 34 500 Kč (www.asklepion.cz)

ULTRAZVUK – přístroje na bázi ultrazvuku narušují tukové buňky, rozpuštěný tuk se pak odvádí ultrazvukovou drenáží. Příliš nezpevňuje svaly a kůži, proto je dobré kombinovat ho s laserovým ošetřením. Doporučení: cena za ultrazvuk je 550 Kč za jedno sezení, doporučuje se 15 sezení; ošetření jedné partie ultrazvukem 750 Kč, doporučuje se 8 sezení.

Vodová celulitida

Pokud vás trápí zadržování vody v těle, příčinou mohou být hormonální výkyvy a hormonální antikoncepce, které zasahují do kolagenního režimu podkožního vaziva a způsobují zbytnění a tuhnutí tkáně. Lymfa není tak průchodná a vznikají otoky, zvlášť v době před menstruací. Proto celulitidou trpí i mladé dívky, které jsou velmi štíhlé. Tady jsou rady, jak zvládnout tento druh celulitidy:

4. ŽIJTE I BEZ PILULEK

Při sklonech k celulitidě se vyhněte hormonální antikoncepci. Nevhodná je i substituční léčba hormony.

5. ZAMĚŘTE SE NA LYMFU

Lymfa je mízní tekutina, o které toho většinou moc nevíme.
Pomalu protéká pod pokožkou a sbírá různé odpadní látky, které se pak vylučují ven. Když se její průtok zpomalí nebo zastaví, začnou se toxiny shromažďovat a vznikají otoky. Nemá svou pumpu, a proto je nutné jí pomoci.

6. ZKUSTE TO POHYBEM

K tomu, aby lymfa nezlenivěla, je potřeba zařadit správný pohyb. Běžte si proto zaplavat, udělejte denně 10 000 svižných kroků, v posilovně se rychle projděte na pásu, a přitom ho nasměrujte do kopce nebo si zacvičte na Power Plate. Mezi osvědčené prostředky patří také sauna, která podporuje látkovou výměnu, prokrvuje kůži a vyhlazuje. Naopak nepomáhají silová cvičení, jako je běh nebo jízda na kole, protože dostatečně nepodporují prokrvení pokožky.

7. UŽIJTE SI MASÁŽE

K rozproudění lymfatického oběhu jsou účinné i drenáže, které spočívají v jemném masírování efektivními tahy, které provádí masérka ručně nebo s pomocí tlakových vln v Lymfovenu. Cena ruční lymfomasáže celého těla je zhruba 600 Kč.

Doporučení: Přístrojová lymfodrenáž, 10 ležení 2100 Kč (www.masazeslany.cz)

8. ZABOJUJTE POD FÓLIÍ

K úbytku centimetrů a vyhlazení pokožky se používají i zábaly s výtažky z rašeliny, mořských řas, skořice, bahna z Mrtvého moře nebo břečťanu. Rovnoměrný tlak fólie, do které jste pevně zabalena, způsobuje zvenčí nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru a lymfatické i krevní cévy jsou připravené odvádět přebytečnou tekutinu s toxiny. V průběhu je potřeba hodně pít.

Doporučení: 1 kúra (60 minut) stojí 150 Kč (www.studio­cool.cz)

9. KOMBINUJTE PROCEDURY

Velmi účinné je kombinovat několik anticelulitidních metod. Například peeling se zrníčky, zábaly a masáž. Díky tomu se umocní vzájemné působení. Tuk, který se během ošetření uvolní, se promění v energii a ten, který zůstane, se odplaví. Úspěch podporuje dostatečný pitný režim.

Doporučení: Expertní ošetření – série 4 kúr (1x týdně) pro dlouhotrvající výsledky. Cena jedné kúry (90 minut) je 1750 Kč (www.bomton.cz) *

(Článek vyšel v časopise Dieta 5/2014)

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nedivte se, že za vámi najednou chodí spousta lidí řešit si svoje problémy, jste taková "máma" všech. Umíte se vcítit a…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama