3 tipy, jak sehnat všechny dárky a nezbankrotovat

Také jste každý rok těsně před Štědrým dnem na nule? Vždycky si řeknete, že příští rok budete dárky shánět s předstihem, ale vždycky to dopadne tak, že společně s ostatními opožděnci nakupujete dárky ještě na Štědrý den ráno? Nenechte to tak dopadnout i letos – poradíme vám 3 kroky, jak se nákupem dárků nezruinovat.

Stanovte si limit

Každý má určitou částku, kterou si může dovolit za vánoční dárky utratit. Stanovte si limit, který budete moci postrádat a rozhodně se kvůli vánočním nákupům nezadlužujte. Splácet dárky k Vánocům ještě v létě je rozhodně zbytečné.

Rozpočítejte limit mezi lidi, kterým budete kupovat dárek

Připravte si seznam blízkých, kterým budete letos o Vánocích kupovat dárek. S přáteli se můžete domluvit, že si žádné dárky dávat nebudete a místo toho třeba vyrazíte mezi svátky za kulturou. Určitě se uleví jim i vám. Případně se můžete domluvit, že za vzájemné dárky neutratíte více než nějakou malou symbolickou částku a můžete soutěžit, kdo sežene originálnější dárek.

Jakmile budete mít seznam a vánoční rozpočet, rozdělte ho mezi jednotlivé osoby na svém seznamu. Jakmile bude jasné, že za dárek pro dědu nemůžete utratit víc než 500 korun, bude se vám shánět mnohem snadněji.

Když mále malý rozpočet, dárky vyrobte

Někdy chcete obdarovat více lidí a váš rozpočet je na to krátký. Proč třeba vánoční dárek pro přítele, pro maminku či pro babičku nevyrobit? Někdy vlastnoručně vyrobený dárek udělá mnohem větší radost, než bezhlavě koupené dárkové balíčky z drogerie.

Příteli či manželovi můžete věnovat zarámovanou fotografii z vašeho prvního rande, babičce vyrobit originální svícen ze zavařovačky a maminku obdarovat zarámovanou koláží z vašeho dětství.

Nezapomeňte – Vánoce nejsou o soutěžení v nákupech, ale o společných chvílích s rodinou.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období střídavých nálad se vaše mysl zklidní a nabude ztracené rovnováhy. Vaši kolegové i rodina si té změny okamžitě všimnou, a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci