reklama

5 tipů pro zdravé dýchání vašich dětí

Úporný kašel, lapání po dechu, sípání – typické příznaky chronického onemocnění plic, které dříve postihovalo především starší osoby. Dnes se ale problémy s dýcháním týkají i dětí a mladých lidí. Ti mohou trpět stejnými chronickými nemocemi jako jejich prarodiče.

Na poškození plicní tkáně a zhoršenému fungování plic se nejvíce podílí cigaretový kouř a to i jeho pasivní vdechování. To může vést až ke vzniku rakoviny plic nebo CHOPN (chronické obstrukční plicní nemoci). Neprospívá ani pobyt v místech s vysokou koncentrací prachu, kouře nebo výfukových plynů.

Děti s dýchacími obtížemi se mohou cítit dříve unavené a mají častou školní absenci. Nezbývají jim síly ani na jejich mimoškolní aktivity. To kromě fyzického stavu negativně ovlivní i jejich psychiku.

5 tipů pro zdravé dýchání

1. Pokud jste kuřáci, nikdy před dětmi nekuřte. Jejich plíce poškozuje i pasivní kouření.
2. Snažte se s dětmi trávit co nejvíce času v přírodě na čerstvém vzduchu, mimo rušné silnice a sídliště.
3. Každou virózu a chřipku je třeba zcela vyléčit, oslabují totiž nejen celé tělo ale především dýchací ústrojí. Vy ani vaše děti nepřecházejte žádnou nemoc.
4.Podporujte děti ve sportování. Jejich organismus bude odolnější a plíce zdravější.
5. Nezanedbávejte se svými dětmi preventivní prohlídky u lékaře, během kterých lze případná respirační onemocnění včas odhalit. Poraďte se s dětským lékařem o vhodnosti očkování (například proti chřipce).

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Ve vašem okolí je někdo nový, kdo vás ještě nestačil poznat, a už vás nemá rád. Pozor na něj, je to bezohledný člověk, který vás snadno…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama