6 příšerných věcí, které lidi dělají poté, co se matky vrátí domů z porodnice

Právě jste porodila a jste vyčerpaná. Fyzicky, psychicky a hormony s vámi cloumají horem pádem. Samozřejmě taky zažíváte euforii a blaženost s vaším zbrusu novým miminkem. No a do toho všeho přicházejí rodinní příslušníci a přátelé, aby vám tuhle nádhernou, tak trochu stresující změnu ve vašem životě ještě znásobili. Co všechno lidi po vašem porodu dělají, ale vám to leze na nervy?


Přijdou a chtějí, abyste je obskakovala

Ne že by každá návštěva musela něco nutně přinést, zvláště když jste před porodem bývala hospodyňka, která měla navařeno a napečeno. Jenže teď je to jinak, jste unavená, vyčerpaná a na to, abyste skákala kolem návštěvy, tedy rozhodně nemáte chuť. A oni dorazí, útočí na ledničku a ona je prázdná nebo plná zbytků. Co takhle dorazit za novopečenou maminkou i s bábovkou a nějakou výživnou dobrotou?

Přicházejí k vám nemocní a tvrdí, že mají alergii

Tohle mají maminky po porodu nejraději – když k nim přijde někdo a neustále kýchá a utírá si kapesníkem nos. Ne, nebojte se, je to „jen“ alergie. To asi těžko, když za tři dny kýchá celá vaše rodina včetně novorozence. Prosím pěkně, nedělejte to, odpusťte si návštěvu šestinedělky s virózou, počkejte týden a teprve pak se přijďte pokochat. Novopečená maminka fakt nemá náladu po vašem odchodu dezinfikovat celý byt od virů a bakterií (stejně to nepomůže).

Článek pokračuje ZDE.

Přihlásit se


Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci