Maminka.czZdraví

7 nejčastějších letních dětských nemocí. Pozor na úpal, zánět uší nebo „letní“ angínu

Martina Machová 17.  7.  2017
Zatímco si nevlídné zimní dny „libují“ v kašli, rýmě, zánětech dutin a středouší, léto má poněkud odlišné favority. Například zánět zvukovodu, „letní“ angínu či střevní virózu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Střevní viróza

Střevní viróza či chřipka (gastroenteritida) je jeden z nejčastějších letních neduhů, které se při pobytech v kempech, na letních táborech nebo třeba na vodě velmi rychle šíří.

Laryngitida či střevní viróza. Nemoci, které vyděsí. Jak na ně?

Původci akutního zánětu střev a žaludku jsou buď viry, anebo bakterie (popřípadě obojí), ty lze pozřít v neumytém ovoci, posvačit v kontaminovaném jídle, vypít spolu se znečistěnou vodou ze studně či z rybníku, přenést do úst kvůli nedostatečné hygieně rukou apod. Střevní viróza může být kvůli dehydrataci nebezpečná u kojenců a batolat.

Příznaky a projevy: Zvracení, průjem, malátnost, někdy zvýšená teplota, bolesti břicha, bolesti kloubů a hlavy.

Témata: Zdraví, Děti, Nemoci, Nemoc, Laryngitida, Probiotika, Vysoká horečka, Lalůček, Zrychlený tep, Zánět spojivek, Akutní zánět, Chlór, Rozpálené auto, Jediný rozdíl, Příznaky, Úžeh, Tělesná teplota, UV záření, Nepřiměřená reakce, Střevní viróza, Dušnost, Svědění, Velká dávka, Let, Vhodné oblečení, Zdraví na Heureka.cz