Balet, který si zamilují i vaše děti: Louskáček a Zlatovláska v ND v lednu 2012

Balet Národního divadla na svém repertoáru pravidelně uvádí tituly atraktivní nejen pro zkušené, dospělé diváky, ale také pro děti, které svět divadelního umění teprve poznávají. Prověřeným tipem na představení, které se bude líbit všem členům rodiny, je původní pohádkový balet Zlatovláska.

Rozverná i něžná baletní pohádka o zvědavém kuchtíkovi Jiříkovi, který porozuměl řeči zvířat, nezklame malé ani odrostlejší diváky. Najdou se perly, najde se prsten, najde se zlatovlasá panna? Bude dost živé vody i pro Jiříka? Překoná věrnost a láska všechny překážky? Napínavému příběhu inspirovanému klasickou Erbenovou pohádkou samozřejmě nechybí šťastný konec. Průvodcem dějem je potulný kejklíř s housličkami, takže děti rozumí všemu, co se na jevišti děje a kromě zážitku z nádherného divadelního představení si odnesou i ponaučení, že Jiřík si zaslouží vyjít šťastně ze všech nebezpečí, protože je dobrým člověkem a pomáhá druhým!

V lednu je Zlatovláska na programu v sobotu 14. ledna v 14:00 a 18:00 ve Stavovském divadle.

Na ukázku z představení se můžete podívat ZDE.

Oblíbeným rodinným představením je také Louskáček - Vánoční příběh na hudbu P. I. Čajkovského. Pestrobarevný balet plný vánočního lesku a scénického kouzla.

Poslední příležitost vidět tento titul v sezoně 2011/2012, a připomenout si ještě na chvíli magickou vánoční atmosféru, bude 5. a 6. ledna v 19:00 a 7. ledna v 14:00 a 18:00 v historické budově Národního divadla.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období stresu a vyčerpávajícího napětí nastanou dnes klidnější chvíle. Budete si moci oddychnout a nabrat nových sil. Jestliže víte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci