Bez vitamínů a minerálů v těhotenství ani ránu!

Těhotenství… Překrásné období v životě, kdy se žena připravuje na příchod miminka, nebo noční můra? Jak si těhotenství náležitě vychutnat, nebo co naopak dělat, když těhotenství není zrovna procházka růžovým sadem?

Těhotenství neznamená jen těšení se na miminko a dobu, kdy si ženy mohou beztrestně dopřávat všeho, co si běžně odepíraly. Tato doba je spjata s obrovskou zátěží pro ženský organismus.

Již v prvních týdnech se téměř u většiny žen projevuje tzv. těhotenská nevolnost. Spousta budoucích maminek není po ránu schopná pozřít ani čaj, natož nějakou plnohodnotnou potravinu. Ranní nevolnost se časem zklidní, ovšem s postupným vývojem plodu v děloze se mění také dosavadní chutě. To co dříve bylo považováno za lahůdku, se může velmi snadno proměnit v gastronomickou hrůzu, o kterou je lepší nezavadit ani pouhým pohledem.

U mnoha žen se někdy objevují sklony konzumovat nezdravou stravu v řetězcích rychlého občerstvení.  Tato potrava, obvykle smažená a tučná, je často bez potřebných živin a vede k nepřirozenému nárůstu těhotenské váhy. Tělo ženy se navíc může z nevhodně zvolených potravin zalévat vodou. Tento dočasný stav někdy vyvolává nepříjemné pocity i po psychické stránce.

Budoucí maminka má nyní zvýšené nároky na potřebu kvalitních živin, proto je zcela nezbytné upravit denní stravovací plán a zajistit jak sobě, tak i miminku dostatek všech potřebných látek. V první řadě je nutno dodat tělu vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro správný vývoj plodu a zdraví matky.

Dodejte tělu, co si žádá!

Vitaminy skupiny B6 a B12, které snižující míru únavy a vyčerpaní. Přispívají k tvorbě červených krvinek a k posílení imunitního systému. Vitamin C pomáhá především k vstřebávání železa a vitamin D je nezbytný pro vstřebávání vápníku, jenž je důležitý pro stav zubů a kostí. Kyselina listová je skvělým pomocníkem při dělení a diferenciaci buněk, ovlivňuje růst zárodečných tkání a normální krvetvorbu. Těhotenství má často negativní dopad na kvalitu vlasů, proto je vhodné doplnit také dostatečné množství zinku.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny tyto látky se většinou vyskytují v syrovém ovoci a zelenině. Jejich množství je ovšem menší, než je denní potřeba budoucí maminky. Proto je příhodné podpořit tělo vhodným pomocníkem z lékárny. Budoucím maminkám se výborně osvědčil doplněk stravy Elasti-Q® Vitamins & Minerals s postupným uvolňováním vitamínů a minerálů.

Jednotlivé složky tohoto multiminerálního a multivitaminového přípravku pro těhotné a kojící ženy jsou koncipovány s ohledem na hormonální změny v organizmu ženy. Přípravek obsahuje optimální množství prvků všeobecně doporučovaných v období těhotenství a kojení, jako je vápník, hořčík, železo, zinek. Díky systému postupného uvolňování tak dokáže organizmus ženy efektivně využít veškeré obsažené látky.

Více o produktu na: www.elasti-q.cz.

Žádejte ve svých lékárnách!

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Zdá se vám, že se váš život nějak nenapravitelně zamotal vlivem událostí, na něž jste neměla žádný vliv, a přesto se vás citelně…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci