reklama

Červnové výstavy a akce na Chvalském zámku

Prohlédněte si červnový program akcí na Chvalském zámku. Těšit se můžete na princezny, rytíře i oblíbené hračky a medvídka Kukyho.

So 16. - Ne 17. června, komentovaná prohlídka na objednávku

Pohádkový víkend na zámku s rytířem Janem ze Chval

Historicky první víkend s opravdovým rytířem Janem ze Chval je zde pro vás! Rytíř Jan je obeznámen s veškerým rytířským uměním, ale zároveň vás provede výstavou Kuky se vrací a Talent Horních Počernic, celým zámkem a zaujme vás ukázkou výpadů s mečem a kopím na zámeckém nádvoří. Ztepilého rytíře zajisté ocení i holčičky.

Objednávky a ceny:

  1. rytíř provází mezi 9. a 17. hodinou ve výše uvedených dnech
  2. prohlídka trvá 30 min., je třeba ji předem telefonicky objednat na tel. 281 860 130 nebo na e-mailu infocentrum@pocernice.cz
  3. je možné přiobjednat profesionální fotografii dětí s rytířem od dvorní fotografky Walniky v ceně 100 Kč (5 upravených fotografií v elektronické podobě)
  4. prohlídky jsou určeny dětem od 3 let, sourozenci do 2 let zdarma, cena pro 1 dítě – 160 Kč, 2 děti – 140 Kč/dítě, 3 děti – 120 Kč/dítě, 4 děti – 100 Kč/dítě, 5 a více dětí – 80 Kč/dítě, rodinné vstupné 350 Kč (2 dospělí a max. 3 děti), dospělí jako doprovod dětí – běžné vstupné

So 23. června – Ne 16. září, výstava
slavnostní otevření v sobotu 23. 6. od 15 hod.

Ráj hraček na zámku aneb Barbie v módních proměnách a „angličáky“ Matchbox

Panenky Barbie v dokonale ušitých dobových i slavných filmových kostýmech potěší nejen holčičky, ale také jejich maminky a babičky. Uvidíte modely, které nosila Kleopatra, princezny, slavné šlechtičny (královna Viktorie, císařovna Sissi), Madame de Pompadour, dámy v době biedermeieru, ale jistě vás upoutají i slavné filmové kostýmy: Na zámku vás čeká Angelika, Scarlet, Audrey Hepburn v šatech ze Snídaně u Tiffanyho i z My Fair Lady a určitě si vzpomenete na šaty Zuzany z filmu Kristián. Modely vlastnoručně ušila paní Květuše Adámková, která bude přítomna i na slavnostním otevření výstavy.
Malí i velcí kluci budou nadšeni z unikátní sběratelské kolekce slavných „angličáků“, miniatur autíček. Sbírka pana Miloše Novotného, čítající tisíce aut osobních, sportovních i závodních potěší srdce kluka každého věku.

Slavnostní otevření výstavy určené veřejnosti proběhne v sobotu 23. 6. od 15 hodin.

Ne 24. 6. od 15 hod.

Svatojánský bál princezen, rytířů a princů

První svatojánský bál na krytém zámeckém nádvoří pro všechny malé i velké princezny, prince a rytíře. Děti budou soutěžit a tančit s opravdovými princeznami, rytířem a vílou Ohnivkou. Čeká vás ukázka historických tanců, šermířská šarvátka, královské hry, audience u královny a překvapení – štěstíčko víly Ohnivky. Pro účastníky plesu volný vstup na všechny zámecké výstavy (Ráj hraček na zámku a Kuky se vrací). Všichni Janové, Jeníci a Honzíci mají od nás vstup zdarma jako blahopřání k jejich „svatojánskému“ svátku :-).

Jednotné vstupné 80 Kč pro děti i dospělé (kromě Janů a Honzíků).

do So 30. června, výstava
(poslední možnost spatřit tuto unikátní výstavu)

Kuky se vrací na Chvalský zámek aneb Naposledy v Čechách

Medvídek Kuky, Kapitán von Hergot, Anuška i ostatní postavičky na vás čekají ve sklepení Chvalského zámku. Kromě Kukyho v nadživotní velikosti s nímž se děti mohou fotit, zde je k vidění několik desítek originálních loutek z filmu Kuky se vrací, promítá se Film o filmu, v němž uvidíte zákulisí vzniku Kukyho a uvidíte i hospůdku pod kořeny, Hergotův domek, zjistíte tajemství skrývající se v Brambovitríně a zahrajete si počítačovou hru Botanicula. Autorem všech výtvarných návrhů i hry je výtvarník Jakub Dvorský. Za přízeň děkujeme tvůrcům filmu i hlavnímu partnerovi výstavy, jímž se stalo Centrum Černý Most.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Když rychle reagujete na přání šéfa, později se vám to dobře vyplatí. Odpoledne proto musíte více pracovat na své kariéře a přitom se…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama