Chraňte své děti při cestách za teplem

Vyrazit za teplem k moři a nechat sníh, déšť a plískanice následujících měsíců na pár dní doma, je rozhodně příjemná záležitost. Stále více rodin si užívá dovolenou v teplejších krajích právě v zimním období. Na první pohled by se mohlo zdát, že s vaším odjezdem necháte doma i všechna možná onemocnění, nachlazení a chřipky s chladným počasím spojená. Je ovšem důležité si uvědomit, že i u moře a v teplém podnebí je důležité myslet na své zdraví a především na zdraví vašich dětí.

Cestování a poznávání cizích zemí je pro řadu lidí nedílnou součástí životního stylu. Obzvlášť rodiny s dětmi rády vyrazí k moři, kde si užijí chvíle plné sluníčka, koupání a společných zážitků. Vyrazit na dovolenou i s těmi úplně nejmenšími není žádný problém, děti se snadno adaptují v nejrůznějších prostředích a cestování je pro ně nejen zážitkem, ale i cennou zkušeností.

Pokud cestujete s dětmi neměli byste ovšem podcenit přípravu a to v několika směrech. Základem jsou dobře zabalená zavazadla – oblečení pro všechny možné příležitosti, hygienické potřeby vhodné pro dané podnebí i prostředky hračky pro zabavení na cestu. V neposlední řadě bychom neměli zapomenout na důkladnou přípravu po stránce zdravotní. Cizí prostředí a změna podnebí se totiž může snadno projevit na aktuálním zdravotním stavu dítěte. Základem cesty je dobře vybavená lékárnička pro případ základních zdravotních problémů. Před samotnou cestou je ovšem důležité myslet i na prevenci. Váš pediatr by vám měl doporučit vhodná očkování, obzvlášť pokud se chystáte za skutečnou exotikou.

Tím, že lidé začali v dávných dobách cestovat, se mezi jednotlivými místy planety začala přenášet různá onemocnění a viry a baktérie mohou měnit svá teritoria výskytu. Je tomu tak například i u nebezpečných pneumokokových infekcí, které způsobují mimo jiné meningitidu, zápal plic a zánět středního ucha. Nejohroženější skupinou jsou v případě těchto onemocnění právě děti. Baktérie pneumokoka se vyskytuje ve více typech, jejichž zastoupení se v různých částech světa může lišit . V současnosti je u nás k dispozici pro děti do 5 let vakcína Prevenar 13, která pomáhá chránit proti třinácti typům pneumokoka.

Pokud se na dovolenou dobře připravíte a nepodceníte prevenci, můžete předejít všem nepříjemným zkušenostem spojeným s onemocněním dítěte. Na místě je důležité pak dodržovat několik základních pravidel. I když jedete někam, kde je velké horko, hlídejte, aby byly vaše děti po koupání v teple a také se pokuste vyhnout velkým teplotním přechodům spojeným s přemírou klimatizací. Důležité je také poté, co děti vylezou z vody, je pořádně usušit, a to včetně uší, čímž předejdete nepříjemné infekci, která může způsobit zánět středouší. Než vyrazíte na dovolenou, zjistěte si všechny potřebné informace a tak si budete moc čas strávený s vašimi nejbližšími naplno užít.

Prevenar 13 je registrovaný léčivý přípravek. Přečtěte si pečlivě příbalovou informaci.
O možnostech očkování se poraďte se svým lékařem. Podobně jako ostatní vakcíny ani přípravek Prevenar 13 nebude chránit 100% očkovaných osob.

www.prevenar13.cz

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Máte neodvratný pocit, že dnes se musíte podívat na nějaké místo? Třeba zajít do určité kavárny, nebo vás láká nějaký butik? Dejte na…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci