reklama

Chytré telefony a jejich aplikace zabaví i vaše děti

Pokud jste vlastníkem smartphonu, určitě alespoň pár aplikací používáte. Tušíte ale, kolik jich existuje pro děti a co všechno umí?

Co to vůbec jsou ty aplikace???

Jsou to jednoduché programy vytvořené speciálně pro chytré telefony, které si můžete zdarma nebo za mírný poplatek stáhnout do svého smartphonu.

K čemu jsou?

I když svůj telefon normálně jen velmi neradi necháváte v dosahu dětí a sahat na něj jim dovolujete jen pod vaším dozorem nebo radši vůbec ne, po seznámení se se světem dětských aplikací budete chtít udělat výjimku. Je jich totiž tolik tolik moc! A zdaleka nejde jen o nějaké hloupé střílečky nebo oblékání „bárbínek“. Existují aplikace pro ty úplně nejmenší, s jejichž pomocí mohou skládat puzzle, malovat, vybarvovat, učit se zvuky zvířátek, poznávat různé geometrické tvary, hledat obrázky, které k sobě patří, rozšiřovat si slovní zásobu, hrát pexeso, domino, učit se říkanky a básničky, poznávat barvy, hrát na různé hudební nástroje a mnoho mnoho dalšího.

Starší děti se můžou formou hry seznamovat se základy počítání a psaní, můžou skládat rubikovu kostku, učit se angličtinu, hrát šachy, piškvorky či různé logické hry, luštit hádanky a rébusy, plnit početní úkoly, poznávat světové vlajky nebo hlavní města... Prostě téměř na co si vzpomenou.

Kde je seženu?

To záleží, jestli máte chytrý telefon s operačním systémem Apple či Android. Jiné operační systémy se bohužel v tomto kontextu nedají příliš doporučit, neboť jejich nabídka aplikací je v porovnání s výše jmenovanými zanedbatelná. Pokud jste tedy vlastníkem iPhonu od firmy Apple, půjdete na lov aplikací do App Storu poté, co si do svého počítače stáhnete iTunes a následně si zde vytvoříte účet.

Ač se to na první poslech možná zdá složité, vše je velmi „user friendly“ a netrvá déle než pár minut. Pokud máte smartphone jiné značky (Nokia, Motorola, LG, Samsung, HTC...) a při nákupu jste si ohlídali, aby byl vybaven operačním systémem Android a ne nějakým jiným, místo vašeho "nákupu" aplikací se jmenuje Android Market a stejně jako iTunes i to si nejdříve musíte stáhnout do počítače.

Další příslušenství

Už i firmy vyrábějící hračky myslí na děti hrající si s chytrými telefony, respektive na jejich rodiče, kteří si rozhodně nepřejí svůj drahocenný telefon upatlaný od hroznového vína, ožižlaný a párkrát upuštěný na zem. Vyrábí se speciální hračky - kryty na chytré telefony, které dovolují dětem bezpečně si s nimi hrát.

Po stranách a zezadu je v nich telefon chráněn tvrdým plastovým obalem, uvnitř sedí napevno díky gumovému těsnění a vepředu ho překrývá folie, která umožňuje dítěti dotýkat se displeje, ale pouze v rámci zvolené aplikace, tzn. nemůže z ní samo odejít a omylem například vymazat vaše fotky. Takže hurá do zlatého věku technických novinek již od šesti měsíců věku! :)

Chcete se dozvědět více? Vše kolem mobilů a mobilních aplikací najdete na MobilMania.cz.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nenamlouvejte si skrze Lunu nic, co se následně lehce změní. Jste proto schopné věnovat se činnostem, které jsou spojeny s určitou…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama