Co znamenají vaše těhotenské chutě? Odhalte jejich příčinu!

Zvýšená chuť k jídlu či posedlost jednou jedinou potravinou patří mezi první těhotenské příznaky. Všechny z nás určitě znají profláknuté kyselé okurky v kombinaci s čímkoliv... I když by se mohlo zdát, že jde prostě jen o dočasné zatmění mozku, vše může mít logické vysvětlení!

Na období svého těhotenství vzpomínám jako na nikdy nekončící obžerství. Na začátku jsem prahla po čemkoliv překořeněném a přesoleném (balkánský sýr, olivy, čabajka, chipsy...), později mě braly smetanové omáčky a játrová paštika, na sklonku zas šťavnaté ovoce a sorbety. Dodnes nechápu, kolik manga a broskvových kompotů jsem byla schopna sežrat za večer.

Protože šlo o krátkodobé mánie, které se pak ze dne na den proměnily, přemýšlela jsem nad tím, zda tyto touhy nemají nějaký důvod. Zkoumala jsem tedy, jaké živiny moje dobrůtky obsahují (ty zdravější pochopitelně) a srovnala s chytrou knihou o výživě těhotných žen. Nechci tvrdit, že všechny laskominy byly v kapitole obsaženy, ale hodně z nich se zde objevovalo. Takže se dá vydedukovat, že nejste nenasytná žroutka, ale pouze sytíte zvýšenou potřebu stopových prvků, vitamínů a minerálů!

Ovlivní fáze Měsíce pohlaví vašeho mininka?

Pokud bažíte po:

jahodách se šlehačkou - potřebujete draslík, zinek, hořčík, vápník a vitamin C
banánu v čokoládě - potřebujete draslík, hořčík, vitaminy A, B, C a dostatek vlákniny
smaženém sýru - potřebujete vápník, soli, magnézium
kyselých okurkách - potřebujete vitamin C a hydrataci
kachně se zelím - potřebujete bílkoviny vitamin C
játrech s rýží - potřebujete vitamin B1, B2, B3, B6, bílkoviny a kyselinu listovou
svíčkové na smetaně - potřebujete železo, vápník, vitamin C, A, E
vepřovém řízku s bramborovým salátem - potřebujete bílkoviny, draslík, vitamin D, C

Vaše Adéla

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po náročných dnech v práci i domácnosti si dnes konečně můžete trochu vydechnout. Abyste z únavy neonemocněla, je nesmírně důležité…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci