reklama

Collegium Marianum a Buchty a loutky chystají pravé České Vánoce

Spojení duchovní podstaty Vánoc s lidovým humorem a neodolatelným výtvarným pojetím nabídnou loutkoherecký ansámbl Buchty a loutky a přední soubor staré hudby Collegium Marianum v chystaném projektu České Vánoce. Umělci vycházejí z jednoho z nejoblíbenějších lidových textů – Rakovnické hry vánoční, který však košatí fantaskními a zábavními prvky a podmanivou hudbou.

Soubor Collegium Marianum se setkává nad Českými Vánocemi s loutkohereckou společností Buchty a loutky vůbec poprvé. Loutky patří do baroka stejně jako barokní baňatá věž do Ladových obrázků. A kdo zná nápady Buchet a loutek, ví, že vánoční Rakovnická hra se v jejich podání stane mistrovským kusem.

Rakovnická hra vánoční patří mezi divadelníky k vyhledávaným kusům. A lze očekávat, že v případě spojení souborů Collegium Marianum a Buchty a loutky půjde o nastudování originální a pro mnohé nezapomenutelné.

České Vánoce budou uvedeny 28. a 29. prosince vždy od 16.00 a 19.30 hod. v prostorách bývalého kláštera servitů v Melantrichově ulici.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vaši blízcí se vám pod záminkou pomoci snaží organizovat život, nenechte se semlít radami lidí, kteří vám vůbec nerozumí. Vy sama…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama