reklama

Collegium Marianum a Buchty a loutky chystají pravé České Vánoce

Spojení duchovní podstaty Vánoc s lidovým humorem a neodolatelným výtvarným pojetím nabídnou loutkoherecký ansámbl Buchty a loutky a přední soubor staré hudby Collegium Marianum v chystaném projektu České Vánoce. Umělci vycházejí z jednoho z nejoblíbenějších lidových textů – Rakovnické hry vánoční, který však košatí fantaskními a zábavními prvky a podmanivou hudbou.

Soubor Collegium Marianum se setkává nad Českými Vánocemi s loutkohereckou společností Buchty a loutky vůbec poprvé. Loutky patří do baroka stejně jako barokní baňatá věž do Ladových obrázků. A kdo zná nápady Buchet a loutek, ví, že vánoční Rakovnická hra se v jejich podání stane mistrovským kusem.

Rakovnická hra vánoční patří mezi divadelníky k vyhledávaným kusům. A lze očekávat, že v případě spojení souborů Collegium Marianum a Buchty a loutky půjde o nastudování originální a pro mnohé nezapomenutelné.

České Vánoce budou uvedeny 28. a 29. prosince vždy od 16.00 a 19.30 hod. v prostorách bývalého kláštera servitů v Melantrichově ulici.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Začne se vám opět dařit optimistické myšlení a vyhlídky do budoucna nebudou tak černé. Naleznete v sobě sílu řešit nenadálé konflikty i…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama