Děti budou mít na konci prázdnin vlastní televizní program: D

Česká televize včera představila zbrusu nový televizní kanál určený výhradně dětem. Na vlastní program plný pohádek, zábavy i vzdělávání se děti mohou těšit 31. srpna, kdy bude slavnostně spuštěn.

Podobně jako klasické kanály bude mít „Déčko“ formátově bohatou skladbu: ke sledování si budete moci vybrat z hrané a animované tvorby, vzdělávání, magazínů, soutěží, cvičení a dokonce i zpravodajství a publicistiky.

Cílová věková skupina se pohybuje v rozmezí 4 až 12 let. „Filozofií dětského kanálu ČT :D je nabízet dětem kvalitní a pestrý program a děti zábavnou formou vzdělávat. Déčko chce být současně partnerem rodičů, kterým nabídne bezpečný program pro jejich děti,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Od 6 do 20 hodin

Také vysílací čas bude přizpůsoben malým divákům – u televizních obrazovek se budou moci pobavit denně od šesti hodin ráno až do osmé hodiny večerní. „Program ČT :D bude pro děti i jejich rodiče zcela přehledný a předvídatelný. Rozdělen je do sedmi programových typů, které tvoří opěrné pilíře programu. Základní dělení probíhá též podle věku dětí. Většina pořadů je určena buď dětem ve věku 4 až 8 let nebo starším dětem ve věku 8 až 12 let,“ říká výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.

U televize bez obav

Nespornou výhodou nového kanálu bude i jeho bezpečný obsah. Na vulgarity, násilí a podobné nepříliš výchovné vjemy, které se běžně z obrazovek valí, zde nenarazíte. Příjemným faktem je i absence klasické spotové reklamy. Rodičovskou péči televize sice nenahradí, určitě se ale shodneme, že vypomoci si sem tam kvalitním pořadem, které dítě zabaví, přijde více než vhod. A přesně to by Déčko chtělo všem rodičům poskytnout.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kolegové v zaměstnání jsou zneklidněni vaší nenadálou rázností při prosazování vlastních názorů. Mnozí s vámi nesouhlasí, ale málokdo…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci