Děti budou mít v Praze svou galerii, kde budou moci samy tvořit

V Praze vzniká jedinečný prostor šitý na míru dětské tvořivosti a fantazie. Nově vznikající Galerie umění pro děti bude otevřena 15. 3. 2012 v prostorách historického domu Franze Kafky v centru Prahy, a to výstavou na téma „Umění v recyklaci“.

„V Česku bohužel stále platí, že děti jsou nevítaným návštěvníkem galerií. Chceme tuto bariéru překonat, ale přirozenou formou. Galerie umění pro děti propojí skutečná umělecká díla s dětmi,“přiblližuje hlavní myšlenku kurátorka výstavy Monika Burian Jourdan. Cílem je obohatit dětské vnímání uměleckých objektů o aktivní část zapojení se do procesu tvorby.

„V galerii neplatí známý příkaz „Nedotýkejte se!“, ale naopak „Vnímejte exponáty všemi smysly a dotvářejte je podle svých představ.“ Díla, která v průběhu výstavy vzniknou, mohou další návštěvníci dále dotvářet. Vznikne tak společné dílo, na kterém se děti podílely“

První výstava „Umění v recyklaci“ je interaktivní instalací současných umělců a nabídne dětem maximum zážitků. Děti budou totiž pracovat bezprostředně vedle vystavených exponátů. Úvodní výstava si klade za cíl pomoci dětem zábavnou formou tvořit z materiálů, které jsou běžně součástí jejich životů a které vnímají jako nepoužitelný odpad, který se vyhodí.

Ukázkou plánované výstavy je dilo Veroniky Richterove - "Zimoviště motýlu".

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nevyhýbejte se společenským událostem, můžete v jejich rámci poznat nové přátele, se kterými budete mít mnoho společného. Dodělejte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci