GALERIE: Vymodlení kluci a holky - nedonošenci

Ještě před několika desítkami let předčasně narozené děti umíraly. Díky obětavým doktorům a sestřičkám to už neplatí. Podívejte se na fotky některých dětí, které se narodily předčasně.

O předčasném narození se hovoří, pokud se dítě narodí před ukončením 37. týdnem těhotenství. Čím dříve se dítě narodí, tím jsou jeho šance na přežití bez následků bohužel nižší. Hranice životaschopnosti plodu je stanovená ve většině evropských zemích na  24. týden těhotenství, směrodatná je váha plodu. 

Zdraví | Chování a vztahy | Rodina

Péče o nedonošence je náročná psychicky i fyzicky. Pomoc potřebují i jejich rodiny

Předčasně narozené děti mají často nedovyvinuté orgány, problémy s termoregulací, dýcháním a kromě toho jsou velmi náchylné k infekcím. A péče o nedonošence vyžaduje obrovskou sílu i po rodičích. 

Kanadský fotograf RedM nafotil sérii snímků dětí, které se narodily mezi 24. a 34. týdnem těhotenství, jak drží zarámované fotografie z období svého porodu. Drobné uzlíčky jsou obklopené spoustou hadiček a trubiček, které nahrazují nedovyvinuté orgány. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Výstavu fotografií předčasně narozených dětí z Podolí připravuje i Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny

Zdroj foto: creativelive.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Býváte v posledních dnech často bezradná a připadáte si bezbranná i v situacích, které byste normálně snadno zvládla? Přimkněte se k…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci