reklama

Hurá na houby s deskovou hrou

To, že je houbaření právě v České republice velice populární, je všeobecně známo. Chcete-li podpořit zájem o houbaření u vašich nejmenších, pořiďte si novou hru „Hurá na houby“. Hráči prochází na herní desce lesem a sbírají houby, postupují po jednotlivých políčkách, která představují cestu lesem. Ten, komu se podaří nasbírat do košíčku nejvíce jedlých hub, vyhrává. Ale pozor! Do košíčku se mohou dostat i nejedlé houby.

Hra má velmi pestrou a veselou grafiku, která je pro malé děti ve věku od 6 let lehce pochopitelná a rozvíjí jejich komunikativnost s okolím. S uvedením hry přichází český výrobce her a hraček Efko v období, kdy aktuálně začíná houbařská sezona. Děti se v rámci hry seznámí s názvy jednotlivých druhů hub.

Hru „Hurá na houby“ mohou hrát 2 až 4 hráči ve věku od 6 let. Pořadí, ve kterém hráči hrají, se určuje hodem kostkou. Hráč s nejvyšším číslem začíná, zbytek hráčů postupuje ve směru chodu hodinových ručiček.

Hráči se snaží najít takovou cestu, aby se dostali k nejbližší houbě s tím, že mohou postupovat směrem dopředu i vzad. O jedlosti či nejedlosti houby rozhoduje terčík. Při procházení lesa musí houbaři dávat pozor i na stromy! Vyhrává houbař, který nasbíral nejvíce jedlých hub.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Teď je důležité neupozorňovat na sebe, ale podporovat tým. Se všemi blízkými lidmi se rády pobavíte, určitě ale nepolevíte ve svém…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama