Jak být chic maminkou během pár minut? Jděte na to chytře

Naštěstí začíná být jen pouhým mýtem tvrzení, že když žena porodí dítě. V tu ránu se o sebe přestane zajímat. Prostě na sebe „nemá čas“. Jenže díky pár rychlým a celkem i finančně nenáročným trikům lze vypadat i na mateřské chic. Poradíme, jak na to!

Make-up za 1 minutu a 23 vteřin!

Být krásná a upravená zabere vcelku málo času, určitě ne půl hodiny. Stačí jen vědět, které produkty používat. Místo make-upu si naneste bleskový BB krém (je to kombinace hydratačního krému, make-upu a anti-age péče), stíny nanášejte prstem – k tomuti způsobu aplikace se hodí krémové (doporučujeme například Color Tatoo od Maybelline za 199 Kč). Líčka a tváře zkrášlete multilíčidlem, které je vymyšleno právě pro ty, co nemají moc času nazbyt. A je to! Mějte celý den při sobě buď krabičku s multilíčidlem, nebo tónovaný jelení lůj na případné oživení barvy rtů. Ta jsou pro výsledný dojem klíčová. Hezky upravená pusa vždy rozsvítí celý obličej a vy budete působit jako ze škatulky.

Vlasy? Hlavně bez lesku...

Ano, problém všech maminek je nedostatek času, ale i tak by se vám nemělo stát, že byste měla na hlavě mastné a těžké prameny. Když právě nestíháte, vezměte si na pomoc suchý šampón, jež jednoduše nastříkáte sprejem ke kořínkům vlasů, pak lehce promnete. Vlasy se okamžitě vzpamatují, vypadají jako cca druhý den po umytí. Pokud nechcete utrácet za suchý šampón ve spreji (nejlepší je od Dry Shampoo od Klorane, za 250 Kč), vystačíte si s obyčejným dětským zásypem, který po velmi malých dávkách vklepte ke kořínkům vlasů. Prášek vsákne veškerý maz. Ten ale z kadeří musíte po aplikaci vyčesat, abyste neměla v hlavě bílé stopy.

Oblékejte se co nejjednodušeji!

My maminky potřebujeme, aby náš outfit byl pohodlný a vydržel pobyt v parku nebo na hřišti. Takže nic jako sexy topy a mini. A protože většinu z nás po narození dítěte trápí nějaká kila navíc, je dobré vsadit na úplně základní ležérní eleganci. Ideální jsou džíny s úzkými nohavicemi v délce ke kotníkům, splývavý oversize svetřík (hit letošní zimy) a vysoké či nízké kozačky bez ozdob (styl jezdecké holinky). Oblečená budete za pár vteřin. Vyhrajte si pak s doplňky – výběr šály a čepice je letos zásadní. Co takhle retro baret nebo plstěný klobouček?

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Konflikty posledních dní ve vás probouzejí nepříjemné napětí, s nímž si možná sama nebudete vědět rady. Zavolejte nejlepší kamarádce a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci