Jak na holku či kluka? Babské rady pro ovlivnění pohlaví

Samozřejmě, že pohlaví dítěte není tak důležité, jako jeho zdraví, ale ruku na srdce. Nechtěli byste si pohlaví dítěte přeci jen vybrat?

Babské rady – někdo se jim směje, jiný na ně nedá dopustit, a není se čemu divit! Vždyť míra pravděpodobnosti, že vám pomohou, je vcelku vysoká, přesně 50%!

Samozřejmě, že všichni chceme mít miminko zdravé, spokojené a hodné. Maminky dvou malých čertů však navíc často touží po něžné holčičce, a naopak rodiče upovídaných holčiček by si mnohdy přáli, aby další přírůstek do rodiny v budoucnu obouval kopačky.  Lze vůbec pohlaví dítěte v „domácích podmínkách“ nějak ovlivnit?

Jak to vidí odborníci

 Určitě jste již slyšeli, že existují dva druhy spermií, s typem chromozomu X a Y. Spermie „Y“ jsou rychlejší než „X“, ale zase citlivější na vliv okolního prostředí a dříve v něm odumírají. Asi již tušíte, že pokud vajíčko oplodní spermie s chromozómem Y, můžete chystat modré dupačky, pokud však závod vyhraje „X“, je načase nakupovat růžovou výbavičku.

„Chcete-li chlapce, je vhodný termín pohlavního styku ihned po uvolnění vajíčka z vaječníku, tedy v den ovulace, kdy je velká pravděpodobnost, že u vajíčka budou nejdříve rychlejší spermie Y.“ tvrdí brněnská gynekoložka Romana Gerychová. A dodává: „Chcete-li holčičku, je vhodný termín pohlavního styku 2 až 3 dny před plánovanou ovulací, kdy je velká pravděpodobnost, že do termínu ovulace přežijí pouze spermie X.“

Brněnská gynekoložka však zároveň zdůrazňuje, že uvedené rady jsou spíše hypotetické, neboť vyžadují znalost přesného termínu ovulace. Ostatně v podobném duchu se ve své populární publikaci s názvem Kniha o těhotenství a dítěti vyjadřuje i známý gynekolog a porodník Antonín Pařízek, který o výše uvedených souvislostech ve své knize tvrdí: „Následující spekulace vycházejí sice z vědeckých poznatků, vypadají tedy odborně, ale nikdy nebyly dokázány.“

A tak nám nezbývá, než zkoušet osud a příjemné snažení třeba okořenit i některými babskými radami (nebo se jim alespoň můžeme zasmát).

Babské rady, jak na HOLKU

 • Muž by měla být při sexu aktivnější než žena!
 • Ideální polohou je prý starý dobrý „misionář“.
 • Jste-li před početím ve stresu, budete mít zcela jistě holčičku!
 • Alternativní medicína radí jíst převážně zásadotvorné potraviny.
 • Sex mějte jen v sudé dny v měsíci.
 • Žena musí mít hlavu při milování na jih.

Kuriózní babské rady, jak na KLUKA

 • Žena by měla být při sexu aktivnější než muž!
 • Ideální polohou je údajně „koníček“.
 • Alternativní medicína radí jíst převážně kyselinotvorné potraviny.
 • Sex mějte jen v liché dny v měsíci.
 • Žena musí mít při milování hlavu na sever.
 • Dojde-li k početí dítěte ve znamení Berana, Lva, Váhy, Střelce, Blíženců nebo Vodnáře, narodí se kluk.

Pojďme si tedy společně představit dámu, která se v touze po maličké roztomilé holčičce snaží naplnit všechny dostupné „babské“ i vědecké rady. Tato dáma si poctivě měří bazální teplotu a sleduje cervikální hlen, vše zapisuje do grafu a v lékárně pilně nakupuje ovulační testy.

Mezi tím na internetu vyhledá a vyplní čínský kalendář pro výpočet ideálních dní pro početí holčičky. Výsledné dny pro jistotu pečlivě zkontroluje a porovná, zda se nenachází v nevhodném znamení (ty vyškrtá). Samozřejmě si dále pořídí publikaci o zásadotvorných potravinách, kterou nosí na nákupy i do restaurací (kdo si to má zapamatovat!).

Roztouženého manžela odkáže na pozítří, kdy však na lůžku upadne do naprosté plánované pasivity, ze které ji na okamžik probere strach, že její hlava nesměruje na jih, ale na sever. Rychle se přetočí a paradoxně se při tom raduje, že se jí podařilo náležitě vystresovat.

Uf! Nakonec se zdá, že vše klaplo – jenže, proboha, on byl lichý den a místo Evičky je opět na cestě Adámek. Ovšem jen na 50 % :o)

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Dnes vám nedělá problém vcítit se do ostatních lidí a pochopit jejich motivaci. Znáte-li někoho, kdo má problémy v osobním životě,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci