reklama

Jak na vánoční atmosféru? S Dekorkama to půjde snadno

Předvánoční atmosféra začíná již hned po Mikuláši. Většina domácností se začíná právě v té době zahalovat do vánočního kabátu, který je protkán světýlky, adventním věncem a jinými doplňky, které jsou symbolem Vánoc.

Adventní věnec symbolizoval již od pradávna kruh, který znamená nekonečno a věčný život. Dnes více než náboženským symbolem je hlavně moderní dekorací našich příbytků. Mělo by ale platit pravidlo sladění.

Nejdůležitější je, aby adventní věnec ladil tvarem a hlavně velikosti se stolem. Mělo by tedy platit pravidlo: na kulatý stůl se hodí kulatý věnec z nejrůznějších materiálů, ale na hranatý stůl by měl být podlouhlý věnec se svíčky v jedné řadě nebo hranatý. Což je pro většinu z nás stále trochu zvláštní představa.

Dnes je velmi moderní skleněná dekorace s naaranžovanými perlami a svíčkami hladkých tvarů, to vše propojené spletí drátků. Nejdůležitější je, aby vše bylo jednoduché s čistými liniemi. Nehledejme v tom žádnou vědu, vždyť platí pravidlo: „V jednoduchosti je krása!“ Příliš překombinovaná dekorace často působí lacině a kýčovitě.

Dalším a asi tím nejdůležitějším symbolem Vánoc je stromeček. Existují celé knížky o tom, jak stromeček aranžovat, jaký by měl byt, jak má být vysoký atd.

A vůbec – umělý nebo přírodní stromeček? Jaké jsou pro a proti? Umělý šetří peníze, vydrží několik let, ale nevoní. Živý stromeček je sice pouze na jedny Vánoce, ale jeho vůně přispěje k té pravé vánoční atmosféře. Dnešním trendem jsou obě varianty. Důležité je, aby i stromeček ladil s vaší vánoční výzdobou. Je jedno jestli je situovaný do jedné barvy a aranží je naprosto dokonalý nebo na něm máte všechny možné ozdoby, které vám připomenou příjemné chvilky nebo si je vyrobíte s dětmi v předvánočním čase. Za vánoční aranží se skrývá nekonečná inspirace a tvoření, plné nápadů a osobité krásy. Kouzlo vánoc a tradice jsou spjaty se zvyky a tradicemi, které přechází generacemi. Proto ať i tyto Vánoce jsou protkané pohodou a příjemnou atmosférou.

Pokud chcete najít dekorace či materiál na výrobu dekorací. Můžete si vybrat vybrat na www. dekorky.cz některé nápady či materiál, ale naleznete zde i nejrůznější interiérové a externí dekorace, doplňky a drobnosti, které nám udělají nejen radost, ale mohou být i hezký dárkem pro naše blízké.

Vaše www.dekorky.cz

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po dlouhé době, kdy jste veškeré své úsilí věnovala zvládnutí obtížné životní situace, se najednou zdá, že jste někde udělala chybu.…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama