Je jméno vašeho dítěte originál nebo tuctová záležitost?

Rodiče se dělí na dvě základní skupiny. Vyznavače originality, kteří pro svého potomka hledají jedinečné jméno, které by široko v okolí nemělo obdoby. Z [[http://www.maminka.cz/clanek/deti-a-materstvi/vase-adela-proc-leti-bizarni-detska-jmena|nositelů často bizarních jmen]] vyrostou buď sebevědomí jedinci, nebo nešťastníci čekající na vytouženou hranici osmnácti let nutnou pro změnu jména. Protipólem jim jsou staromilci zachovávající přízeň Maruškám, Jiříkům, Honzíkům a Alenkám… Takové děti nemusejí trpět strachem, že by nějak vyčnívali z řady, pokud… pokud se na nich nevyřádí poděděné příjmení.

Na rozdíl od křestního jména zde není možnost volby a tak se situací moc nenaděláme. Samozřejmě je i zde možnost změny na příslušném úřadu. Přerušit rodovou linii by ale možná byla škoda. Kdo ví, kolik Pylypčukových ještě běhá po světě?

Překvapivě snadno se ale můžete zorientovat v početnosti v naší zemi. Díky webu www.kdejsme.cz už není problém odhalit své jmenovce. K dispozici je dokonce mapka, na které jsou označena místa s nejhustším výskytem zadaného jména. Zdrojem informací jsou statistiky MVČR, zachycující stav v roce 2011. Databáze obsahuje 370 878 unikátních příjmení a 121 274 unikátních jmen. Vyhledávat lze pouze příjmení (případně více příjmení oddělených mezerou) anebo pouze jméno, nikoliv kombinace příjmení a jméno!

Na webu se dozvíte také spoustu dalších pikantností. Pamatujete na legendárního Hliníka, který se odstěhoval do Humpolce? Je nám líto, ale navzdory přesvědčivému tvrzení pana Srstky, v Humpolci nenajdete ani jednoho. Stejně neradostnou zprávou pro společnost je, že Mirkové Dušínové vymřeli a tím i morální vzor naší mládeže. Příjemně osvěžující je zjištění, že disponujeme 497 Šikuly, ale jen 6 Vrtáky. Životní úroveň nám mírně zvedá 134 Bařtipánů.

A to nejlepší nakonec: Pravda (647) a Láska (532) opravdu vítězí nad Lží (1) a Nenávistí (0)./A jak jste na tom s výběrem jmen vy? Podělte se s ostatními o své zkušenosti. (Hlasovat můžete v anketě umístěné napravo u článku.)

zdroj: kdejsme.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nevyhýbejte se společenským událostem, můžete v jejich rámci poznat nové přátele, se kterými budete mít mnoho společného. Dodělejte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci