Jsem matka... a kdo je víc?!

V mnoha kulturách byla mytická pramatka uctívanou bohyní, naši předkové věděli, že bez hojného potomstva není možné zajistit přežití kmene. Dnešní matky už nemají kupu dětí, ale bývají na ně o to víc hrdé, někdy až za hranici únosnosti. Moderní „Velká matka“ kráčející malým sídlištěm spolehlivě vylidní dětské hřiště, vyprázdní lavičky i chodníky, kdo neuskočí, bude smeten kočárkem či sražen kojícím prsem.

Samozřejmě, že úvodní text byl lehce nadsazený, ale možná se vám při něm vybavila např. „ta paní s tím kostkatým kočárkem“, která nemá problém vyndat své naducané ňadro v prostřed vaší vzájemné konverzace o státním dluhu, či odporoučet ubohé bezprizorní puberťáky z jediného hřiště v okolí, protože její sladké miminko právě usnulo.

Kamarádka mi „zcvokla“

Čas od času se stává, že se z vaší kdysi normální kamarádky během mateřství vyklube paní „Kdojevíc?“. Tato veledůležitá osoba vám bez okolků, a za všech okolností vysvětlí, že vy tomu (všemu okolo mateřství a dětí) prostě nemůžete rozumět, když děti nemáte (nebo je už máte velké). Tyto věty se jí pak stávají mantrou, jíž reaguje na každý váš nesouhlas či jiný názor na věc. V případě, že je u vás „Kdojevícka“ na návštěvě, nechá bez uzardění své batole vykrádat vaše šuplíky a ožužlávat vaše tapety.

Vyrazit s „Kdojevíckou“ a jejím „pokladem“ kamkoliv je trest, svět totiž patří jí a jejímu dítku. V MHD zvedá lidi ze sedadel u okna (aby dítko vidělo a získávalo ty správné vizuální podněty) a s kočárkem jezdí vždy jak s tankem, vždyť v něm veze DÍTĚ! V restauraci s přebalovací kabinkou přebaluje čerstvě vyprázdněné dítko zásadně v kočáru (miminka prý nesmrdí) pod nosy obědvajících hostů.

Superego na druhou až třetí, podle počtu dětí

Většina„ Kdojevícek“ však ke svému supermateřskému chování tíhla už před otěhotněním, sice ne vztahem k dětem, ale spíše vztahem ke své osobě. Jen ta sebestřednost zatím nebyla tak nápadná - dala se prostě přehlédnout, popřípadě ji přebily jiné příjemnější vlastnosti, které budoucí „Kdojevícka“vykazovala. Jenže mateřství onu sebestřednost znásobilo dvěma až třemi dle počtu dítek. Co s tím?

Buď se té důležité osobě začnete vyhýbat, nebo ji budete i nadále velmi ráda, vše vydržíte a budete doufat, že se přehoupne pár let, děti povyrostou a vše si tak nějak sedne. Nebo se s ní budete setkávat raději bez dětí, což z „Kdojevícky“ občas na chvíli sejme její prokletí a bývá snesitelnější.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období stresu a vyčerpávajícího napětí nastanou dnes klidnější chvíle. Budete si moci oddychnout a nabrat nových sil. Jestliže víte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci