Karate pro děti

Táborová kultura podporuje dětskou výuku východních bojových umění

Příběhy plné dobrodružství mohou prožít návštěvníci dětského tábora pod šumavským Boubínem, který startuje letos v červenci pod názvem Léto v pralese.  Zkušení instruktoři je provedou tajemným zákoutím divoké přírody a naučí vyrovnávat se s výzvami, které se dospívající generaci mohou hodit pro formování charakteru.

Klepněte pro větší obrázek

 „V přírodě se dobře projevuje síla osobnosti.  Kolektiv vnímá lídry, kteří mají nadhled, lépe snášejí bolest, pracují s vůlí a nevzdávají se. Mnozí z nich pak jsou průbojnější i v životě,“ vysvětluje smysl výuky předseda České asociace Okinawan Goju Ryu Karate Do Jaroslav Kulik, který je také oficiálním představitelem mezinárodní federace IOGKF v Česku. Styl tradičního okinawského Goju Ryu je podle specialistů svou metodikou vhodný pro cvičení všech generací a jeho uplatnění mnohdy přesahuje hranice tradičně vybaveného „dódžó“, tedy prostoru uzpůsobeného k výuce bojového umění.

Kulik, který působí jako středoškolský profesor tělesné výchovy a biologie, je velkým milovníkem Šumavy a jedním iniciátorů propojení výuky východních bojových umění s pobytem v přírodním letním táboře. Děti jsou podle něj rozdělovány do skupin tak, aby si mohly navzájem konkurovat a projevit tak naplno svůj talent a schopnosti. „Děti rády sportují. Výuka probíhá zpočátku formou hry. U malých dětí se pracuje s lehkou kondicí, motorickými pohyby a projevy osobnosti. Nejde ani tak o fyzický výcvik, jako spíš o poznávání základů filozofie karate. Vštěpuje se jim vzájemný respekt a úcta, což je součást formování zdravé osobnosti,“ říká Kulik.

Při výuce dětí se podle něj dbá na etiketu, respektování druhého, ochraňování slabšího i tradičních hodnot. „Vychováváme je k tomu, aby to dodržovali nejen v tělocvičně, ale přenesly si to i do života,“ zdůraznil pedagog. Podle něj si karate žádá vytrvalost a letní kurs je skvělá příležitost k poznávání aktivit, které mohou děti zaujmout. „Základem je poznávání pravé přírodní reality, vytváření vztahu k přírodě. Zpětná vazba se pak projevuje v tom, že děti přitahují další děti,“ říká. Hlavní výsledek vidí ve zkušenosti, kterou si děti odnesou. „Dítě je nejlepší kritik. Řekne upřímně, co se mu líbí, a proč by v tom chtělo pokračovat“. Celá základna českých nadšenců karate tvoří v současné době kolem 15.000 osob. Větší polovinu z toho tvoří děti, které jsou základem klubové činnosti karate. Letní tábory by prý mohly tuto disciplínu zatraktivnit a přivést nové zájemce do tradičního prostředí „dódžó“.

Klepněte pro větší obrázek

Termíny táborů

I.BĚH (3.7. – 16.7.2016) – HVĚZDNÉ VÁLKY

II. BĚH (17.7. – 30.7.2016) – CESTA KOLEM SVĚTA

III. BĚH (31.7.-13.8.2016) – HVĚZDNÉ VÁLKY

IV. BĚH (14.8.-20.8.2016) – OLYMPIJSKÉ HRY

 

 

WWW.LETOVPRALESE.CZ

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období psychického vypětí doma i v práci se vám v duši bohužel nerozhostí klid, ale spíše vyprahlá netečnost. Není lepšího způsobu…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci