Kdy propíchnout miminku ouška aneb Jak na první náušničky?


Nových komentářů: 12 Zobrazit bez stromu
annastasie | 17. 4. 2017 10:50
Obě dcery mají náušnice od porodnice, na přání propichnou při propuštění. Ani nezaplakaly, mladsi dcera se ani neprobudila Hojilo se to dobre. Na ockovani opravdu neni nutne cekat.
Štěpánka | 17. 4. 2017 11:33
Myslím, že by každé dítě mělo mít v tomto ohledu možnost svobodné volby. A proto jsem svým dcerám uši propíchnout nenechala. Moje dcery se rozhodovaly samy, zda chtějí mít náušnice, či nikoli. Starších nechtěla, mladší ano. Také jsem si nechávala uši píchnout az v deseti letech, protože mi moji rodiče dopřáli moznost svobodné volby. A bylo to správné.
Hanka | 17. 4. 2017 15:38
Zastávám stejný názor jako Štěpánka. A také je mně jedno, jak se na to tváří okolí i příbuzní. Když chtěla prababička pořídit dceři k narození náušnice, informovala jsem ji, že nechci dítěti píchat uši, přesto náušnice koupila. A tak jsou doma v šuplíku. Každá holčička by měla mít nárok rozhodnout se, zda bude chtít propíchnout uši či nikoliv.
Amaliana | 17. 4. 2017 16:23
a věřte mi, že až bude v pubertě tak bude mít uši jak řešeto :) puberty jsem zažila u svých dvou dětí, takže vím jak hodně to prožívají, moje dceru jsem nechala píchat naušnice když měla měsíc, slušely jí hodně a má je schovány dodnes.
Tereza | 17. 4. 2017 19:40
Přesně, souhlasím. Piercing do nosu přece taky žádný rodič nenechá dítěti píchnout a tohle je stejný zásah do těla. Já mám naušnice už z porodnice a mám je nakřivo, protože tak malé ouško je ještě zohýbané a změní se.
Dagu69 | 17. 4. 2017 13:00
Nejlepší je počkat až je holčičce rok, pak nechat naušnice nastřelit. Otázka sekundy a žádná krev. Doporučuji!!
Gabriela | 17. 4. 2017 14:53
Zena má být žena a náušnice sluší každé ženě,já je mám už od narození a jsem za to vděčná,že jsem neměla svobodnou volbu mít miminko holčičku tak je také nechám propíchnout při propuštění z porodnice,ale je to každého věc.
Tereza | 17. 4. 2017 19:41
Je to každého věc, ale věc vašeho dítěte by to nebyla? Víte, ženu ženou opravdu nedělá cetka prostrčená ušní tkání...
Gabriela | 17. 4. 2017 23:20
Já nosím pořád zlaté náušnice a žádné jiiné nechci i když jich mám ve šperkovnici plno.
mam | 17. 4. 2017 15:03
To je kruté a zbytečné. Svýmu psovi by to neudělala.
Věra | 17. 4. 2017 21:31
Matka mi nechala propíchnout uši, když jsem byla miminko a nemohla jsem proti tomu nic namítat. V pubertě mi dírky v ušních boltcích hnisaly, náušnice s háčky jsem nemohla vůbec nosit, rodiče mi dali náušnice s takovými těmi závity na zašroubování. Následně jsem si jedno ucho roztrhla. Nemám holky, mám kluky, ale pokud bych měla děvčátko, určitě bych ji takhle nedokázala trápit. Žena určitě nemusí být ověšena náušnicemi jako Zulukafr, to z ní ženu neudělá.
Ema | 18. 4. 2017 15:07
Dala jsem dceri propichnout usi,hned co byla mimino,stalo to 50 kc,mela zlate,co musely byt den namocene v lihu...Obcas holka nausnice nosila pri slavnostn.prilezitosti,ci kdyz chce.Nyni je nenosi,ale muze kdykoliv si nausnice vzit,dirky ji nezarostli,ani nema po dirkach znetvorene ucho,musela by nosit nausnice asi tezke,co dirky mohou vytahat,ale nosi male,spis zlate...Ja mela propichle usi v 18 letech,kdy jsem jela k mori a delali jsme si kamaradkami nausnice z latek,k satum sami.Zapomela jsem,ze se neco plati a nemela u sebe u doktora penize,tak mi propichl usi zdarma,abych se pry u more libila,dodnes s vdekem na nej vzpominam.Nausnice uz nenosim,jen za mladi,1 dirka mi i zarostla.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jako by po vás někdo pořád něco chtěl a jeho argumenty byly tak přesvědčivé, že vykonáte, co se vám řekne. Podobným nátlakům se občas…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci