reklama

Když vytoužené miminko přijde v tu nejnevhodnější dobu...

Mnoho let po něm toužíte, zdají se vám o něm sny a možná má i jméno. Jednoho dne se sny stanou skutečností a místo jednoho srdce ve vás tlukou srdce dvě. Vytoužené miminko je sice na cestě, ale partner vás opouští, stěhujete se a v práci máte „padáka“. Co dál?

Život je pestrý, nádherný i drsný a o těžká období nebývá nouze. Proto vězte, že jste se v podobné situaci neocitla sama. I spokojeně vypadající maminky s nafintěnými kočárky si kromě voňavého miminka mohou na jarní procházku vést i méně nápadný náklad, který nebývá na první pohled patrný. Svá trápení si nosíme v sobě a přetvařovat se obvykle umíme skvěle.

Dítko, na které jste tak dlouho čekala, vám sice zaklepalo na dveře v nevhodnou dobu, ale ono nesmělé ťukání se již nikdy nemusí opakovat…

Strach z neznáma bude brzy za „váma“

Strach z toho, jak vše zvládnete, když partner odešel, jste bez práce, nebo naopak musíte vysněné zaměstnání odmítnout, či jste přišla o byt i finanční rezervy, násobí obrovská vlna zodpovědnosti za dítě a nejistota jak naložíte s rodičovstvím. V takové situaci je důležité mít se o koho opřít, komu se svěřit, vyplakat. Je-li to potřeba, nebraňte se ani materiální pomoci.

Ostatně zajištění praktických potřeb pro miminko (oblečení, postýlky, kočárku atd.) vám pomůže upevnit sebevědomí a dodá jistotu, že máte vše připraveno. Že se umíte postarat. Možná v chystání roztomilých kousků neuvěřitelně malého oblečení začnete nacházet ztracenou radost. A ta má úžasnou schopnost dodávat chybějící sílu!

Neberte mu sebevědomí

Nejen vy, ale i miminko přicházející v nevhodnou dobu, to nemá lehké. Do vínku od vás může dostat punc nechtěného dítěte, němé výčitky, že bez něj by bylo lépe. Děti vyrůstající ve stínu nepřijetí a nechtění mohou mít problémy se sebevědomím a sebepřijetím. Když je nepřijali jejich rodiče, jak mají přijmout sami sebe?

Pokuste se ze sebe takové pocity vytlačit spolu s miminkem a zanecat je na porodním sále. Tam nikomu neublíží, vám i miminku se uleví, bude vám spolu dobře a vzájemnému láskyplnému vztahu nebude stát nic v cestě. Vzájemná láska vám pomůže překonat nejednu těžkou chvíli, kterou vám život přinese.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nebude pro vás problém zachovat si odstup od věcí, které hýbou vašimi známými i rodinou, takže budete moci zpovzdálí sledovat, jak se…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama