Klára: Chodí se mnou i na balkon (manžel, ne batole!)

Miluje mě i děti, váží si mě, je pozorný, zkrátka má všechny možné (a snad i nemožné) „nej“. Svou pozorností a péčí mi z počátku velmi lichotil, nyní mě jeho neustálá péče a přítomnost dusí.

Klára je jednou rozvedená a podruhé vdaná. První manželství skončilo tehdy, když neustálé verbální útoky bývalého partnera přerostly do útoků fyzických. Tehdy se Klára i se synem odstěhovala zpět k rodičům. Asi rok po rozvodu potkala svého nynějšího muže, zpočátku byla velmi opatrná, trvalo jí takřka 2 roky, než nového partnera naplno pustila do svého života, seznámila ho se synem a rodinou.

Zhruba po 3 letech známosti se vzali a nyní mají ročního synka. Druhý muž je velmi pozorný, starostlivý, milující, nedělá rozdíl mezi svým a vyženěným synem, ochotně se podílí na chodu domácnosti – zkrátka má všechny možné i nemožné „NEJ“. Klára neustále od všech poslouchá, jaké měla štěstí, že po násilníkovi a hrubiánovi potkala tak dokonalého muže. Jenže…

Je jak její stín – má ho neustále v patách

Druhý muž je až neuvěřitelným opakem prvního, a tak se zpočátku jevil jako dokonalý dar z nebes. Jenže to, co Kláře dříve imponovalo, jí začíná dusit a deptat. Nový partner je jak její stín. Jde na balkón věšet prádlo? On je hned u ní a pomáhá. Jde nakoupit? Přijde jí alespoň naproti, aby nenosila těžkou tašku. Je s dětmi u rodičů? Píše jí SMS, jak moc jí miluje. Jde s kočárem na hřiště? Pokud je muž doma, jde samozřejmě s ní.

Přitom není nijak extrémně žárlivý, nevadí mu Klářiny přátelé (i mužského pohlaví), nemá problém s tím, když jde s kamarádkou „na kafe“ – jen mu prý pak chybí, zkrátka by chtěl být stále s ní. Neustálý zájem, který jí dříve lichotil, je jí nyní spíš na obtíž. Když o tom Klára mluvila s rodiči, ťukali si na čelo, prý ať je ráda, že tak hodného muže vůbec potkala. Kamarádky říkaly, že ho to přejde, že je prostě jen zamilovaný – bohužel, nepřešlo ho nic.

Zjistila, že v tom není sama

Klára si i přes nechuť zkoušela nějaký čas zvyknout, časem ale zjistila, že to je pouze přechodné řešení. A jak už to bývá „brouzdala“ na internetu a hledala jakékoliv rady a zkušenosti. Brzy pochopila, že v takovém zvláštním vztahu není sama. Většina příspěvků a článků na toto téma ji kupodivu uklidnilo, manželovo chování totiž nezačalo být časem majetnické, extrémně žárlivé až agresivní, jak některé dámy popisovaly. A nic se v tomto směru nezměnilo ani po narození druhého syna. Manžel ji nijak citově nevydíral, zkrátka byl jen jiný. Pravděpodobně málo sebevědomý, část jeho osobnosti byla nezralá, nedospělá a naprosto jednoznačně v sobě nesl stigma čtvrtého nechtěného dítěte, na které nikdo neměl čas – jenže kdo je dokonalý?

Jak na něj? Na rovinu!

A tak Klára nakonec rezignovala na různé sofistikované „strategie“a manželovi velmi upřímně vysvětlila, že prostě potřebuje více prostoru, což se ani v budoucnu nezmění. A ať zkrátka počítá s tím, že mu to vždy, když přeteče její osobní míra, narovinu řekne, a že čeká, že on bude její přání respektovat a přestane se za ní ploužit jako stín. Velmi mu však zdůraznila, že to ale v žádném případě neznamená, že by ho nemilovala – což je ostatně věta, kterou trpělivě a velmi často opakuje. Manžela také více „zaměstnává“, protože pochopila, že je pro něj důležité, cítit se potřebný a následně oceněný (a také nemá tolik času na to, aby jí byl v patách).

Možná si říkáte, že byste doma takové „děcko“ nechtěla, a že jde Klára z extrému do extrému – ale to holt máme každý jinak. Klára není dáma bez životních zkušeností, manželství ji klape, kluci mají krásné dětství, úplnou rodinu a naprosto dokonalý není dlouhodobě žádný vztah.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci