Kvalitní matrace je základ pro zdravý spánek dětí

Vaše dítě ročně prospí až čtyři tisíce hodin, což je více než 40% života stráveného v posteli. Během spánku jeho tělo roste a čerpá nové síly, shromažďuje energii na další den a vlastně celý svůj budoucí život. Proto je důležité věnovat výběru správné matrace náležitou pozornost. Požadavky na výběr matrace se od požadavků dospělých v některých aspektech liší, rozdílné jsou i v průběhu růstu dítěte.

Věděli jste například, že děti do 12 let by neměly spát na paměťové pěně, aby jim nezpůsobila růstové deformace? Nebo že obyčejné matrace představují dokonalé útočiště pro mikroskopická stvoření, která mohou zvýšit riziko vzniku alergie na prachové roztoče?

První matrace pro miminko

Matrací do postýlky je na trhu nepřeberné množství. V první řadě dbejte na to, aby matrace vyplňovala celý prostor postýlky, dítě by si mohlo zaklínit ruku či nohu do volného prostoru okolo matrace. „V požadavcích na optimální oporu dětského tělíčka bychom měli zohlednit také fakt, že dítě velmi rychle roste, a to hlavně během spánku. V matraci kojence se proto v této fázi zásadně nedoporučuje paměťová (viskoelastická) pěna. Tím, že vytvoří „formu“ otisku těla a tělo se do pěny „ponoří“, se dostává do rozporu s požadavky na rychlý růst a rozvoj dětského těla a mohla by způsobit růstové deformace,“ vysvětluje František Hlaváč ze společnosti Magniflex, která je lídrem v oblasti produktů pro zdravý spánek. To je také důvod, proč by s vámi dítě nemělo spát v posteli.

Matrace pro děti odrostlé postýlkám

Zhruba ve třech až čtyřech letech kupte svému dítěti vlastní velkou postel, nejlépe rovnou mezinárodně standardizovaný rozměr 90x200 centimetrů či větší. „Myslete na to, že matraci v této posteli bude dítě používat dalších 8 až 10 let, do doby, než přestane růst. Dětem do 12 let stále ještě nekupujte matraci s paměťovou pěnou. Dětem starším 12-ti let můžete pořídit matraci s maximálně dvou centimetrovou vrstvou paměťové pěny,“ doplňuje František Hlaváč. Až vaše dítě přestane růst, nechte na něm, jak vysoká vrstva paměťové pěny mu bude vyhovovat.

Kupujeme matraci

Pokud se rozhodnete koupit svému dítěti novou matraci, vybírejte ve specializovaných prodejnách, jako jsou studia zdravého spaní a showroomy, kde se matrace dají vyzkoušet. Děti můžete vzít s sebou, starší už poznají, která matrace je jim pohodlná, každému totiž vyhovuje něco jiného. Pečlivě si prostudujte složení jednotlivých matrací a po prodejci požadujte certifikáty, které zaručí vysokou kvalitu výrobku a absenci škodlivých látek. Informujte se o záruce na jádro matrace (kvalitní jádro vydrží až 10 let) a matraci vybírejte pouze u renomovaných výrobců, kteří mají na trhu dlouholetou tradici.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jen co se ráno probudíte a popijete ranní kávu, už vás přepadne hříšná myšlenka, kterou ovšem kvůli pracovním povinnostem není čas…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci