Mám prsa a bříško, jaké jsem si vždy přála

Chtěla se zbavit převislé kůže na břiše, zároveň snila o pevnějším a pěkně vytvarovaném poprsí. Petra Světlíková (36) se smířila s tím, že nejspíš nikdy nebude mít postavu modelky. Přála si jediné – jít se svými dětmi beze studu třeba na koupaliště. Teď rozhodně může!

Snad ani nelze začít jinak než tím, že jsem se odjakživa trápila, jak jsem ošklivá a tlustá. I přes obrovské mindráky ze svého vzhledu jsem se ale nakonec vdala a brzy jsem čekala miminko. Napoprvé to sice nevyšlo, o dítě jsem přišla hned v začátcích těhotenství, ale podruhé se zadařilo, a tak jsem před sebou za devět měsíců tlačila kočárek. Nutno ale přiznat, že jsem se za něj spíš trochu schovávala. V těhotenství jsem si totiž s váhou moc nelámala hlavu a po porodu to na mně bylo pořádně znát.

Když byly synovi dva roky, zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Kvůli problémům se srdcem mi ale lékaři záhy doporučili těhotenství ukončit. Ztráta miminka si vyžádala ještě jednu daň – s manželem jsme se brzy nato rozvedli. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Díky tomu jsem se totiž seznámila se svým nynějším přítelem a zanedlouho s ním opět otěhotněla. Narodil se nám druhý syn. Všichni jsme spolu byli šťastni. S tím, že nikdy nebudu mít hezkou postavu, jsem se tehdy celkem smířila. Jenže naštěstí ne navždy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zdravě se na sebe naštvat

Pak jsem se po dlouhé době setkala se svou sestřenicí a nemohla uvěřit vlastním očím – kde je ta tlustá ženská, kterou jsem léta znala? Zajímalo mě, jak to dokázala. Nakonec jsem stejně jako ona podstoupila tzv. plikaci žaludku. Vydržela jsem nemocnici, nevolnosti po narkóze a všechno okolo jen proto, abych se na sebe konečně beze studu podívala do zrcadla. Po tomto chirurgickém zákroku jsem shodila 32 kg. Kvůli tomu, že jsem zhubla poměrně rychle a navíc dost kil, mi ale povolená kůže na břiše ošklivě visela. To už prý mohla spravit jedině abdominoplastika. Nicméně ani prsa nevypadala po dvou dětech zrovna přitažlivě, a tak jsem nakonec chtěla podstoupit zákroky dva – abdominoplastiku a zvětšení prsou s implantáty. Když už, tak už! Další děti jsem stejně mít nemohla. Lékaři mi po druhém porodu „císařem“ totiž doporučili sterilizaci.

Když se vám splní sen

Na klinice MEDICOM Clinic, kde jsem svou proměnu nakonec absolvovala, jsem nejdřív podstoupila plastickou operaci břicha se suturou břišních svalů a dva měsíce po ní ještě augmentaci prsou včetně jejich modelace. Pokud jde o bříško, vypadá dnes přesně tak, jak jsem si ho před operací vysnila. A prsa? Ta dokonce předčila moje očekávání! Bolest v době hojení se také dala vydržet. Kdybych se měla znovu rozhodnout, šla bych opět do toho. Koneckonců ten pocit spokojenosti se sebou vám potom všechno tisíckrát vynahradí.

Co na to lékař?

MUDr. Peter Ondrejka, plastický chirurg MEDICOM Clinic, Medicomclinic.cz „Paní Petra u nás podstoupila hned dvě operace, a to s odstupem dvou měsíců. Nejprve šlo o operaci břicha, tzv. abdominoplastiku, poté o augmentaci prsou včetně modelace. Po dvou těhotenstvích bylo zapotřebí odstranit kožní a podkožní nadbytky v oblasti břišní stěny a sešít rozestup přímých svalů břišních. Operace ovšem proběhla bez komplikací a stejně tak i rekonvalescence, tudíž mohla klientka po dvou měsících podstoupit další naplánovaný zákrok – zmíněné zvětšení prsou pomocí implantátů včetně modelace. Při modelaci poprsí jsme provedli redukci kožních nadbytků s úpravou mléčné žlázy. K doplnění objemu prsou jsme použili kulaté implantáty značky Polytech o objemu 220 ml. Vše proběhlo bez komplikací. S výsledkem jsme oba velmi spokojeni.“

Klepněte pro větší obrázek

Cíl? Dokonalé tělo

Zvětšení poprsí včetně modelace doporučujeme podstoupit v MEDICOM Clinic, síti klinik plastické hirurgie a estetické dermatologie v ČR, kde mají plastičtí chirurgové s takovým zákrokem bohaté zkušenosti – ročně tu provádějí plastických operací prsou více než 1000! Plastická operace břicha, tzv. abdominoplastika, patří k náročnějším plastickým operacím, které podstupují zejména mladé maminky po porodu. Při plastice břicha dochází ke zpevnění rozestoupených svalů a k odstranění nadbytečné kůže s podkožním tukem tak, aby bylo bříško znovu vypnuté a rovné. Více na www.medicomclinic.cz

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Podařilo se vám vymanit ze vztahu, který vám po léta bral energii a radost ze života. Znovunabytou svobodu vyrazte užívat někam k vodě,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci