Maminky, řekněte opruzeninám NE!

Jedním z nejčastějších problémů, které potrápí citlivou pokožku novorozenců, kojenců či batolat jsou zákeřné opruzeniny (neboli plenková dermatitida) vyskytující se především v plenkové oblasti.

Jelikož je pokožka novorozenců a kojenců mnohem jemnější než pokožka dospělého člověka, reaguje také mnohem citlivěji na různé podněty z vnějšího prostředí. Opruzeniny nejčastěji vznikají v případě, že dochází ke tření pleny o kůži v oblasti zadečku, třísel a genitálií. Další nepříznivé faktory, jež se na vzniku opruzenin podílejí, jsou moč a stolice společně narušující svrchní vrstvu pokožky.

Vsaďte na přírodní produkty

Prevence spočívá ve správném výběru plen a pravidelném přebalování. Plína by se za normálních okolností měla měnit alespoň 10x za den. Při každém přebalování mějte na paměti, že pokožka vašeho dítěte potřebuje také vzduch, a proto nechte dětský zadeček chvíli vyvětrat.

Neméně důležitou roli hraje také správná volba kosmetiky, která by měla být zaměřena primárně na péči o dětskou pokožku. V posledním desetiletí jsou výborně hodnoceny konopné produkty značky Cannaderm® řady Robátko. Tato kosmetika se speciálně zaměřuje na každodenní šetrnou péči o novorozeneckou, dětskou a velmi citlivou pokožku, především při projevech kožních problémů. Díky šetrné přírodní receptuře získala značku CPK® - Certifikovaná přírodní kosmetika.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pusťte se do boje

Vyzkoušet můžete Robátko krém proti opruzeninám, který vytváří na pokožce jemný ochranný film, jenž ji chrání proti působení vlhkosti, vzniku opruzenin a plenkové dermatitidě. Je vhodný pro děti od kojeneckého věku nebo pro dospělé s velmi citlivou pokožkou. Krém se rychle vstřebává a dobře roztírá. Díky unikátní kombinaci přírodních složek, konopného oleje a bambuckého másla získal rovněž osvědčení Certifikovaná přírodní BIO kosmetika, a je tak zárukou šetrného složení bez barviv, parfémů a konzervantů.

Podzim je tady - chraňte se!

Jelikož přichází doba, kdy nízké teploty nejsou ničím mimořádným, je vhodné vybrat takového pomocníka, který zajistí dětské pokožce celodenní péči i v nepříznivém počasí. Skvělé reference má Robátko ochranný krém, jenž je určen jako ochrana pro okolí dětských úst a pokožku obličeje před působením slin a vznikem lišejů. Tento krém je tvořen unikátní kombinací konopného oleje, bambuckého másla a levandule. Díky jedinečnému, bezvodému složení chrání před nepřízní počasí, chladem, větrem a působením vlhkosti.

Maminky, nepodcenit péči o pokožku a vsadit na šetrnou přírodní kosmetiku, je ta správná cesta k úspěchu!

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vstala jste levou nohou a máte nepříjemný pocit, že jste včera opomněla něco udělat, ale nevíte, co to bylo? Na chvilku se ukliďte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci