Manželské poradny: nestyďte se vyhledat odbornou pomoc

Odborníky na vztahy byste mohli vyhledat, pokud se do vašeho manželství přistěhovala krize, ať už z jakéhokoliv důvodu. Problémy přicházejí tiše a nezvaně. Když musíte splácet hypotéku, když jste příliš s dětmi místo s partnerem a věčný kolotoč rodina-domov-práce vás oba vyčerpává natolik, že se třeba máte chuť rozvádět, podvádět, pít, být hrubí atd. To všechno se dá ale celkem snadno vyřešit v poradně pro páry.

První krok

Nejdůležitější je přesvědčit sama sebe i vaší drahou polovičku, abyste se spolu do poradny vůbec odhodlali jít. Mějte na paměti, že sezení u psychologa se zaměřením na partnerské vztahy a rodinu vám opravdu prospěje. Pročistí vzduch a vy si uvědomíte, čeho si na muži stále vážíte, proč ho pořád milujete, proč on ctí a miluje vás. Banality a samozřejmosti, na které ale v běžném životě nemáte čas. Nemáte čas anebo se vám nechce nad nimi přemýšlet, uvědomovat si, povídat.

Za ruku

Kamarádka mi vyprávěla, že měli s manželem několikaletou, vleklou a nepříjemnou disharmonii. On byl často v práci, ona stále s dětmi. Mezitím vyčerpávající starosti o nehotový dům, zahradu, rodinu, domácnost, splácení půjčky… Klasika. Hádali se tak, že sociálka by možná uvažovala o odebrání dětí do péče někoho normálnějšího. Několikrát málem podali žádost o rozvod. Několikrát se málem poprali. Až jednoho dne přišla Kateřina s nápadem, že by se mohli s Jakubem objednat do manželské poradny. Už z první návštěvy odcházeli držíce se za ruce!

Otevře vám oči

Expert, nestranný pozorovatel vašich rodinných trablů, vám vysvětlí, jak má fungovat rodina. Že vy a váš muž musíte stále stát v pomyslné špičce rodinné pyramidy, a až v patře pod vámi oběma jsou vaše sladké děti. Ty právě často naruší manželský vztah tím, že si je matka příliš připoutá k sobě a manžela odsune na druhou kolej. A to je chyba.

Psychoterapeut vám tedy ukáže, jak správně rodinu vnímat. Přiměje vás reflektovat věci, na které byste doma možná nepřišli, ale na neutrální, odborné půdě vám budou v hlavě naskakovat samy. Právě třeba důvody, proč jste vlastně spolu, proč se máte stále rádi, čeho si jeden na druhém ceníte a podobně. Plus vás ještě ujistí, jak moc je důležité si to připomínat.

Nemějte strach

Říkáte si, proč zrovna my bychom měli jít do poradny?! Copak to takhle není v každé druhé rodině? Hádky kvůli penězům, výchově, příbuzným… Nesrovnávejte se s druhými, zapomeňte na stud a okamžitě vyhledejte pomoc lékařů lidských duší. Jednak jsou tyhle služby obvykle zadarmo (nijak to tedy nenaruší rodinný rozpočet, pokud ho máte už tak napjatý) a dočkáte se skutečně účinné rady či návodu na spokojený či spokojenější rodinný život.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci