Markéta Divišová: Účast otce u porodu doporučuji všem maminkám

Nejen díky soutěži Miss, které se v roce 2003 zúčastnila, patří k nejžádanějším modelkám u nás. Momentálně si ale víc než kariéry užívá své prvorozené dcery Natálky. A je dost možné, že se v budoucnu stane módní návrhářkou. I když, jak sama říká, díky Natálce žije především přítomností...

* Budu upřímná, když jsem se připravovala na rozhovor s vámi, kromě vašich fotografií a zpráv o narození vaší dcerky jsem toho moc nenašla. Prozradíte o sobě víc?

Jsem obyčejná holka pocházející z Prahy. Kdybych se vrátila do dětství, tak jedině s těmi nejlepšími vzpomínkami. Většinu času jsem trávila u babičky a dědy v nádherném starém mlýně kousek od Prahy. Měli tam spoustu zvířat a i díky tomu jsem tam prožila opravdu pohádkové dětství, hotová princezna ze mlýna :-)

* To tedy ano. A co princeznu ze mlýna baví, jaké má koníčky?

Mezi koníčky patří koně. Tedy – jízda na koni. Ráda lyžuju, maluju, kreslím a věnuju se návrhářství.

* Takže z modelky návrhářkou?

Vystudovala jsem výtvarnictví-grafiku na uměleckoprůmyslové škole. Grafice se v podstatě věnuji dodnes. V roce 2004 jsem měla dvě autorské výstavy v Praze a Karlových Varech. To byla moje životní dráha, po které jsem chtěla jít a proniknout tak do světa umění. Osud mi však přihrál jinou cestu a velice zajímavou. Umění mám ale velmi ráda a věřím, že se k němu vrátím.

* Vy jste se ale do širšího povědomí veřejnosti dostala už v roce 2003, kdy jste byla zvolena třetí nejkrásnější dívkou České republiky. Jaké to bylo stát se přes noc známou osobou českého showbyznysu?

Nikdy jsem to nijak zásadně neřešila. A vím, že to nikdy řešit nebudu. Modeling je pro mne práce jako každá jiná, jen jsem trochu více vidět než ostatní. Díky němu a Miss jsem získala obrovský rozhled, poznala nádherná a velice zajímavá místa skoro po celém světě, seznámila se s významnými lidmi a všeobecně se zdokonalila.

* S vámi tehdy soutěžila i Klára Medková, která byla také naší tváří a nyní je už dvojnásobnou maminkou. Jste spolu v kontaktu?

S Klárou se znám dobře, ale každá máme svůj život, a tak se vůbec nestýkáme. Vždycky ji ale ráda vidím.

* Mám pocit, že je to už nějaké stigma snad všech královen krásy, alespoň u nás: neznámá dívka se přes noc stane slavnou, ale hrdě hlásá, že se vůbec nezmění a nepodlehne nabídkám a dvoření vlivných mužů, kteří se kolem ní najednou začnou točit. Do roka je však všechno jinak a dívky pak výměnu partnera vysvětlují tím, že si přestali rozumět, a že se málo vídali. Jak se na celou věc díváte vy? Co myslíte, že je vlastně příčinou toho, že nakonec podlehnou?

ČTĚTE TAKÉ: Lucka Vondráčková: měsíc po porodu na své váze a nové fotky!

Každá dívka, která přijde do Miss, je velmi mladá a většinou ještě studující. Skoro všechny mají stejně starého přítele, jako jsou ony. Je logické, že tito mladíci pak prostě nezvládají koloběh kolem soutěže, jejich práci a všechny ty muže okolo. Dívky dospívají dřív a prostředí Miss, modelingu, slavných lidí i následné vycestování do ciziny vše urychlí a z mladé dívenky se stává zralá žena, která potřebuje zralého muže, co ji ochrání a postará se o ni v tomto velkém světě. Myslím, že právě toto je příčinou všech rozchodů.

* Měla jste s tím nějakou zkušenost, dvořili se vám úspěšní muži?

Ano, také jsem se takto rozešla s tehdejším přítelem. Dvořilo se mi mnoho úspěšných mužů a dvoří dodnes. Ale ne všichni úspěšní muži jsou ti praví. A proto jsem si počkala na manžela :-)

* Kdy u vás poprvé zatikaly biologické hodiny?

Děti jsem milovala odjakživa. Věděla jsem, že dříve či později budu chtít své vlastní, a tak to přišlo právě před rokem a deseti měsíci.

* Jak jste se dozvěděla, že jste těhotná? Plánovala jste miminko, nebo bylo všechno věcí náhody?

Přesně půl roku před početím jsem vysadila antikoncepci. Přípravy na svatbu byly v plném proudu, a tak jsme si s Tomášem říkali, že tak za dva roky po svatbě budeme chtít miminko. Proto jsem přerušila antikoncepci. Říkala jsem si: chceme miminko, tak musím vyčistit svoje tělo...

ČTĚTE TAKÉ: Dostatek mléčných výrobků vám zajistí úbytek kil

* A ono to vyšlo takhle brzy…

Otěhotněla jsem hned po tom půlroce po přerušení. Bylo to 19. května 2010, svatbu jsme měli 19. června... Byli jsme zaskočení, ale šťastní.

Pokračování >>>

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Váš názor je dnes výrazný stejně jako myšlenky, na poradách ostatním dokážete do myšlení vnést množství pozitivních nápadů. Konec…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci