Movember: Kníraté hnutí za mužské zdraví. Podpořit ho mohou i ženy!

Po říjnu, jenž se nesl ve znamení boje proti rakovině prsu, přebírá žezlo listopad, který brojí proti stejné zhoubné nemoci, útočící tentokrát na muže. O charitativní akci Movember jste již zřejmě slyšela. Zaměřuje se především na šíření osvěty kolem mužského onemocnění – rakoviny prostaty a varlat.

Knír místo stuhy

Nadace Movember získala svůj název spojením slova November (listopad) a moustache (knír). Právě fousatá ozdoba nad horním rtem se stala symbolem celého hnutí. Pánové, kteří se chtějí aktivně zapojit do šíření myšlenky Movemberu počínaje 1. listopadem hromadně zahazují žiletky a holicí strojky a až do konce měsíce nechávají bujně rašit svoje mužné kníry.

Po třiceti dnech se pak slavnostně své ozdoby hromadně zbaví na Movember Galas party (výtěžek z akce opět putuje na konto výzkumu a podpory boje proti rakovině prostaty).

Podpořit Movember mohou i vousu prostí

I když se jedná o genderově vyhraněnou záležitost, akce zůstává korektní a dává šanci zapojit se i ženám. „Mo Sista je žena, která miluje kníry a zaváže se k tomu, že bude zvyšovat povědomí a vybírat příspěvky na mužské zdraví. Hnutí Movember by nebylo, tam kde je teď bez lásky, podpory a inspirace od knírového sesterstva,“ uvádí oficiální stránky Movembru pro Českou republiku.

I v posledním týdnu stále můžete přispět na dobrou věc. Více na: Movember.com

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Konflikty posledních dní ve vás probouzejí nepříjemné napětí, s nímž si možná sama nebudete vědět rady. Zavolejte nejlepší kamarádce a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci