reklama

Movember: Kníraté hnutí za mužské zdraví. Podpořit ho mohou i ženy!

Po říjnu, jenž se nesl ve znamení boje proti rakovině prsu, přebírá žezlo listopad, který brojí proti stejné zhoubné nemoci, útočící tentokrát na muže. O charitativní akci Movember jste již zřejmě slyšela. Zaměřuje se především na šíření osvěty kolem mužského onemocnění – rakoviny prostaty a varlat.

Knír místo stuhy

Nadace Movember získala svůj název spojením slova November (listopad) a moustache (knír). Právě fousatá ozdoba nad horním rtem se stala symbolem celého hnutí. Pánové, kteří se chtějí aktivně zapojit do šíření myšlenky Movemberu počínaje 1. listopadem hromadně zahazují žiletky a holicí strojky a až do konce měsíce nechávají bujně rašit svoje mužné kníry.

Po třiceti dnech se pak slavnostně své ozdoby hromadně zbaví na Movember Galas party (výtěžek z akce opět putuje na konto výzkumu a podpory boje proti rakovině prostaty).

Podpořit Movember mohou i vousu prostí

I když se jedná o genderově vyhraněnou záležitost, akce zůstává korektní a dává šanci zapojit se i ženám. „Mo Sista je žena, která miluje kníry a zaváže se k tomu, že bude zvyšovat povědomí a vybírat příspěvky na mužské zdraví. Hnutí Movember by nebylo, tam kde je teď bez lásky, podpory a inspirace od knírového sesterstva,“ uvádí oficiální stránky Movembru pro Českou republiku.

I v posledním týdnu stále můžete přispět na dobrou věc. Více na: Movember.com

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Teď je důležité neupozorňovat na sebe, ale podporovat tým. Se všemi blízkými lidmi se rády pobavíte, určitě ale nepolevíte ve svém…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama