Nákup a prodej použitých věcí na internetu – jak na to?

Většina z vás určitě alespoň jednou vyzkoušela koupit něco pro vaši ratolest na internetu. Při cenách nového zboží v obchodech se také není čemu divit. Na co si dát při nákupu použitého zboží na internetu pozor a jak naopak co nejlépe prodat zboží, ze kterého jste již vyrostli, a přitom by mohlo udělat radost někomu dalšímu?

Výhodný nákup

Mezi vystavenými inzeráty patří dětskému zboží druhá příčka. Na internetu seženete skoro všechno a při troše opatrnosti můžete při nákupu použitého zboží výrazně ušetřit. A čím se nejčastěji řídit, abyste nakoupily bezpečně a výhodně? Před objednáním zboží zkontrolujte všechny detaily transakce. „Pokud se vám zdá, že na fotkách není vše dobře vidět, kontaktujte prodejce a požádejte ho o další fotografie,“ radí Jana Juříková z portálu SpěcháTo.cz a dodává: „Při nákupu na inzertních serverech peníze předem raději neposílejte.“

Využijte řazení inzerátů podle regionů. Snadno tak najdete, jaké zboží lidé nabízejí ve vašem okolí, můžete si proto rychle domluvit osobní odběr a ušetřit za poštovné. Nejvíce inzerátů nabízejí obyvatelé velkých měst – Prahy, Brna, Ostravy, Plzně nebo Českých Budějovic.

Úspěšný prodej

Určitě se vám po dětech také nakupilo plno věcí, které je vám líto vyhodit, ale víte, že už je nebudete potřebovat. Pokud se rozhodnete prodávat je na internetu, zjistíte, že rozhodně nejste jediná. Proto se snažte vystavit takový inzerát, který ostatní zaujme. Detailně zbožípopište a přidejte vhodnéfotografie. Zvolte takovou cenu, která nakupující neodradí. Nabídněte také možnostosobního odběru, tím můžete zvýšit svou důvěryhodnost.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období stresu a vyčerpávajícího napětí nastanou dnes klidnější chvíle. Budete si moci oddychnout a nabrat nových sil. Jestliže víte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci