Názor muže: Ženské záliby, které nesnášíme

Ženy dokážou občas muže vytočit a rozčílit nejen vlastní odlišností danou biologickými rozdíly mezi pohlavími, ale i naprosto nevinnými věcmi, které se mužů na první pohled netýkají.

Ženské preference ohledně trávení volného času, komunikace či zábavy se často výrazně liší od těch mužských. Některé dámské potřeby, chutě a potěšení muž celkem snadno skousne, ignoruje nebo si jich jednoduše nevšímá. Jiné ale dokážou po čase rozlítit i přirozeného flegmatika.

Seriály o ničem

Klasickou zábavou, která se stala u dámského publika v posledních několika letech extrémně populární, je sledování televizních seriálů. Nejedná se ale o seriály detektivní, komediální nebo s uměleckou hodnotou, pro jejichž zhlédnutí by měl muž pochopení. Z jeho hlediska se naopak jedná o nesmysly, s nikdy nekončící zápletkou, mizerným a na běžícím páse vytvořeným scénářem a špatnými hereckými výkony.

Latinsko-americké telenovely z 90. let byly vytlačeny českými telenovelami, nekonečnými seriály stejně podřadné kvality. Muž nepochopí, proč by měl sledovat životní osudy nesympatických postav, jejich nevěry, hádky a imaginární problémy. Co už skutečně nechápe, je, proč by měl kdokoli sledováním něčeho takového obětovat život vlastní.

Jako trsátko na jeho nervy pak působí, pokud partnerka podřizuje svůj, ale často i jeho časový plán tomu, aby stihla vidět v určitou dobu běžící díl seriálu. Muž může pochopit, že se vám něco líbí, ale pokud kvantita seriálů a míra ovlivnění normálního života jimi překročí pro něj únosnou mez, velice pravděpodobně to dá nějakým nepříjemným způsobem najevo.

Dlouhé telefonování s kamarádkou

Mužský telefonický rozhovor probíhá velice rychle stylem – vyřídím, co potřebuji, domluvím si místo a čas schůzky, předám důležitou informaci a konec. Ženský styl telefonování, kdy obě účastnice hovoru visí na pomyslném drátě několik desítek minut, je pro muže zcela nesmyslným.

Proč se budu s někým bavit po telefonu, když si můžu domluvit schůzku, zajít do hospody, u piva pokecat? Ještě nepochopitelnější je, pokud jsou takto dlouhé hovory pravidelně každý den. Co si ty dvě mezi sebou mohou pořád vyprávět? Je to typická věc, která (krom případného účtu za telefon) muže příliš neomezuje, přesto mu strašně vadí.

Kosmetická údržba

Další problematickou a konfliktní činností, je ženská kosmetická úprava. Muži samozřejmě chtějí mít dobře vypadající partnerku, s pěknou a čistou pletí, udržovaným ochlupením a minimem vrásek. Tak trochu paradoxně toho ale nechtějí být za žádnou cenu účastni ani být svědky.

Muži se nechtějí dívat, jak si jejich partnerka trhá obočí. Nechtějí být přítomni tomu, když si patlá nejrůznější svinstvo na obličej a říká tomu pleťová maska. Musí-li ženy z úsporných nebo jiných důvodů takové věci dělat doma, bude pro partnerské soužití lepší, budou-li tuto servisní a okrašlovací činnost provozovat někde stranou bez mužského oka.

Nakupování oblečení

Současný moderní trend, lék na stres a starosti, konzumně orientovaná společnost. Tyto a další prvky způsobují, že si ženy rády a s láskou prohlížejí, zkouší a samozřejmě nakupují nejrůznější oblečení. Dokážou u toho strávit klidně celé odpoledne a večer. Muži ale z takových nákupů doslova šílí.

ČTĚTE TAKÉ: Kolik sexuálních partnerů je akorát? Muži si přidávají, ženy naopak

Představa, že by měli strávit s partnerkou několik hodin tím, že ji bude pozorovat při prohrabování regálů, zkoumání cen a zkoušení šatů a doplňků, přičemž jeho odpověď musí být nutně – „Ano miláčku, sluší. Ne miláčku, nejsi v tom tlustá“, je pro drtivou většinu z nich noční můra.

Čtení bulváru

Klepy, drby, nesmysly. Tak by se dal stručně charakterizovat mužský pohled na drtivou většinu novin a časopisů, které se zabývají soukromím slavných víc, než užitečnými radami, zprávami či nějakou hodnotnější zábavou. Co z toho, že se člověk dozví o tom, co kde Iveta Bartošová zase napáchala?

Ano, lze se jí zasmát, lze ji politovat, ale proč by měl někdo normální obětovat velké množství času, energie a peněz proto, aby znal i ty nejintimnější detaily jejího problematického života? Ženské zálibě v drbech prostě většina mužů nikdy neporozumí. Pokud žena kupuje pravidelně stohy takových tiskovin, na internetu navštěvuje jen takto zaměřené servery, brzy se dočká projevení mužské nevraživosti.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vaše sebedůvěra je dnes veliká a díky tomu, že jste si jistá v kramflecích, se můžete bez ostychu pustit do náročných pracovních úkolů.…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci