Oblečení na miminko: nové, nebo ze „sekáče“?

Nákupy v „sekáči“ mají své neopakovatelné kouzlo, na chvíli se ponoříte a za chvíli vylovíte PERLU! Úžasný kousek oblečení, často jen za pár kaček. Je však takové oblečení vhodné i pro miminko?

Obchody typu „SECON HAND“se u nás objevily počátkem 90. let minulého století, jejich popularita byla obrovská, „sekáče“ byly milovány a pro mnohé dámy byla jejich návštěva doslova drogou. Projít kolem „sekáče“ a alespoň na chvíli se nepohrabat v záplavě oblečení, bylo nad jejich síly. A není se čemu divit, módu milující dámy byly tehdy vyprahlé chudými léty uniformní totalitní garderoby.

Nejeden sekáčový model vnesl do jejich šatníků, a samozřejmě i šatníků jejich potomstva, západní šmrnc. Doba se ale rychle změnila, levným „sekáčům“ konkurují vietnamští prodejci, bazary, burzy, internetové obchody, výprodeje apod. Přesto všechno jejich kouzlo stále ještě nepohaslo; pro některé z nás je jejich návštěva stále adrenalinovým sportem, pro jiné bohužel nutností.

Miminko nepláče, když má gatě ze „sekáče“

Vašemu miminku je úplně jedno, zda má tričko z druhé ruky, nebo ze značkového obchodu, hlavně když je příjemné, měkoučké a hezky hřeje. Pokud nakupujete v „second handu“, je samozřejmostí, že oblečení vyperete (pokud je to možné i vyvaříte) a vyžehlíte, což spolehlivě zaručí jeho hygienickou nezávadnost.

Dokonce lze o některých kouscích oblečení říci, že nošením a opakovaným praním tak nějak zvláční, zjemní a jsou pokožce příjemnější, než kousky nové. Miminka navíc většinu věcí příliš neobnosí; z tohoto pohledu jsou absolutně nejvíce frekventovaná bodíčka. Oproti tomu například kalhoty, bundičky, kombinézy, jsou-li z kvalitních materiálů, bývají pěkné velmi dlouho.

Vyrážíme na lov!

„Lovkyně“ si v „sekáči“ zkrátka dělají radost; úlovek čítající dvoje pěkná kaťata, jedny rukavičky a frajerský šátek, vše dohromady za 150 Kč, jim rozzáří den. Některé kousky jsou od nového zboží k nerozeznání, jiné mají na střídačku třeba na doma.

Sekáčové modely lze vždy doladit novým kouskem oblečení a vycházkový „outfit“ je dokonalý! Častý je také systém – jedna bundička nová, jedna z druhé ruky. Není lepší neušetřit na něco smysluplnějšího, než utrácet tisíce vždy za nové, často předražené oblečení, ze kterého mrně za chvíli vyroste?

Lovíme v „síti“

Na internet se přesouvají nejen noviny, časopisy, aukční síně či mezilidské vztahy, ale samozřejmě i bazarové obchody včetně obchodů s oblečením. Koupit lze nejen oblečení nošené ale i nové, kupříkladu nevhodně darované, nebo jednou oblečené apod.

Z internetových bazarů se kvůli poštovnému vyplatí kupovat spíše dražší věci, nebo koupit od jedné maminky více věcí najednou, např. sadu bodíček a mikin na zimní sezónu. Pokud se bojíte platby předem a platba na dobírku dle vašeho názoru zásilku zbytečně prodražuje, vyhledávejte výhradně zaběhnuté známé servery s černou listinou nespolehlivých obchodníků a naopak i se seznamem prověřených prodávajících. Budete při placení klidnější.

VÍTE ŽE, spotřeba textilií je v Evropě v porovnání se světovým průměrem vcelku vysoká; světový průměr se pohybuje okolo 8 kg textilií na jednoho člověka za rok, v Evropě je to pak úctyhodných 20 kg! A tak recyklací oblečení šetříte nejen své peněženky, ale také životní prostředí.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Pro samou práci byste neměla zapomínat na rodinné vazby, vaši blízcí vám pomáhají, když je nejhůř, ale měla byste s nimi trávit i…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci