Odhalte včas oční vady u dětí (horní článek do poradny)

Na pravidelná oční vyšetření u dětí by se nemělo zapomínat. Preventivní prohlídky u praktických lékařů nemusí vždy stačit, protože ne všechny oční vady lze běžnou prohlídkou odhalit. Zrak dětí by mělo nejpozději před nástupem do školy vyšetřit odborné oční pracoviště. Podle statistik má nezjištěnou oční vadu každé 12. dítě ve věku 4 let a s rizikem vzniku tupozrakosti nebo šilhání se rodí cca 8% dětí.

Přitom tupozrakost lze u dětí úspěšně léčit, začne-li se s léčbou včas, ideálně ve věku 3-4 let. V dospělosti je tento hendikep v podstatě neléčitelný.

Šilhá vaše dítě? Jak s dítětem doma procvičovat oči? Jaké chránit oči u dětí? Nejen na tyto otázky se můžete celý tento týden ptát oftalmoložky Petry Teplanové z Dětského očního centra Kukátko.

Klepněte pro větší obrázek 
MUDr. Petra Teplanová se specializuje na léčbu očních vad u dětí a ve své chirurgické praxi se zaměřuje zejména na operace šilhání u dětí. Kromě Dětského očního centra Kukátko se s ní lze potkat na očním oddělení v pražské Thomayerově nemocnici.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nebojte se říkat nahlas své názory a dojde-li ke konfliktu, stůjte si za nimi. Nejste ochotná dělat kompromisy, což některé vaše…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci