reklama

Plenky v práci

Plenky v práci je nové občanské sdružení, jehož náplní je usnadnit návrat do zaměstnání matkám po mateřské. Jeho zakladatelkami jsou Jana Vyhlídalová a Božena Řežábová. Toto sdružení se snaží matky motivovat k tomu, aby po mateřské dovolené opět nastoupili do zaměstnání, které odpovídá jejich kvalifikaci. K tomu přispívají například prezentací příběhů úspěšných žen, kterým se podařilo skloubit rodinu a kariéru.

Ženám je k dispozici také poradna, kde například právník poradí, na co máte v zaměstnání nebo u pracovního pohovoru nárok. Mohou vám také pomoci sepsat kvalitní životopis. Další jejich snahou je navázání spolupráce s firmami, které by maminky po mateřské nebo přímo na rodičovské dovolené zaměstnávaly a mohly jim nabízet alternativní pracovní podmínky, jako je například zkrácený úvazek, práci z domova nebo alespoň flexibilní pracovní dobu. Jelikož firmy nejsou nakloněny zkráceným úvazkům i vzhledem daňové a jiné zátěži ze strany státu, rozhodlo se sdružení Plenky v práci apelovat na vládu formou petice.

Proč některé maminky chtějí jít do práce dříve, než po třech letech? Mnohé k tomu vedou finanční důvody, kdy si rodina nemůže dovolit hospodařit delší dobu pouze z jednoho platu. Jinou skupinu žen motivuje k rychlému návratu do práce nikoliv finanční stránka věci, ale potřeba udržet si pozici, kterou si před narozením dítěte v práci vybudovaly nebo snaha držet krok s vývojem v oboru.

Příkladem je například třiatřicetiletá lékařka z Brna, která při rodičovské dovolené ordinuje dvě dopoledne v týdnu. V té době jí děti hlídá chůva, za kterou zaplatí víc, než si za tu dobu vydělá v zaměstnání. Pokud by však zůstala se dvěma dětmi šest let doma, plnohodnotný návrat do zaměstnání by byl téměř nemožný.

To, že je v české republice mateřská dovolená delší než kdekoliv jinde, vnímá jako pozitivum značná část maminek, ale i odborníků, například psychologů. Je zde však i druhá skupina maminek, které by uvítaly mateřskou kratší a spíše by preferovaly rychlejší a hlavně snazší návrat do pracovního procesu. Myslím si, že ideální varianta by byla taková, že by si maminky mohly samy zvolit, co je pro ně a jejich dítě optimální řešení. Možná prvním krůčkem je poměrně nová varianta, kdy si většina maminek může vybrat, zda zůstane s dítětem dva, tři nebo čtyři roky. Uvidíme, jaké další změny nás čekají, například i pod vlivem aktivit sdružení Plenky v práci.

Jaké máte zkušenosti s návratem do zaměstnání po rodičovské vy?

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Máte tendenci vrhnout se do pracovního dobrodružství, které může být na vaše schopnosti náročnější, šéf vás v tom nepodpoří. Dokážete…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama