Podívejte se, jak Lucii Borhyové sluší mateřství

Lucie Borhyová, to je dokonalá reklama na mateřství a štěstí. A v těhotenství a po porodu jen rozkvetla. Svěřila se nám, že prožívá intenzivní štěstí.

Takto malé miminko jsme na focení už dlouho neměli. Lucie tvrdila, že malá je stále v pohodě. A taky že byla. zaplakala jen jednou, když chtěla najíst, jinak byla v teple a v neuvěřitelné pohodě, pózovala jako profesionálka. Je tak krásná, že se její tatínek (moderátor Michal Hrdlička) jednou pořádně zapotí, než se zbaví nevítaných nápadníků... Takové chvíle jsou ale naštěstí ještě daleko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Linda je neuvěřitelně hodné dítě. Při focení téměř neplakala.
 

Komu je Linda podobná?

Linda je jasně celá po taťkovi. Vlastně obě děti jsou celé po svých tatíncích, takže je naprosto jasné, že můj gen je nejspíš nějaký slabší. Děti mám tedy nakonec vlasaté, tmavovlasé, snědé. (smích)

 

"Linduška je taková mazlící a voňavá."

 

Je druhé mateřství stejná pohoda jako to první?

Řekla bych, že si ho užívám víc, než když jsem porodila Lukýska. Z toho důvodu, že u druhého dítěte nejsem tak ve stresu ze všeho, co se s ním může stát. S Lukym, když se mu objevil pupínek, byla jsem hned u pediatra. Všeho jsem se hrozně bála a teprve teď si užívám, že pupínky na obličeji k mateřství a šestinedělí patří, stejně jako bolesti bříška. Konečně, na rozdíl od mateřství před lety, neřeším drobnosti, uvolnila jsem se a soustředím se na to miminko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Cesta z porodnice domů.

Jak vám mateřství změnilo život? Co vám dalo a co vzalo? 

Život s dětmi je daleko plnohodnotnější, dává smysl. Vnímám to tak, že jsme tu od toho, abychom měli děti. Po dětství a pubertě přichází fáze, kdy se člověk potřebuje vybouřit. A pak zjistí, že už ho to nebaví, že chce jít v životě dál. Ale rozhodnout se pro dítě, to není jen tak. (...)

Celý rozhor s Lucií Borhyovou o tom jak si mateřství užívá si můžete přečíst v novém čísle časopisu Maminka. Vychází již zítra 27. srpna.

Klepněte pro větší obrázek  
Časopis Maminka 9/2014

Časopis maminka vychází v novém designu a v čísle mimo jiné také najdete:

  • Jak si ulevit na porodním sále
  • Poradíme s výběrem nejvhodnější autosedačky
  • Přehledný návod na první koupání miminka
  • Na co si dát pozor při výběru pediatra
  • Přehledný návod na první koupání miminka
  • Tipy, jak se z mateřských povinností nezbláznit
  • Nápady, jak si i s dětmi zachovat vzájemnou přitažlivost

Foto: Lucie Robinson, Profimedia

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Přišla jste o velmi blízkou osobu a tato ztráta zůstává pořád čerstvá. Možná proto jste tak nervózní, a není divu; představa, že byste…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci