Pohádková výstava na Vyšehradě

Zajímavým tipem na odpolední výlet je výstava kostýmů a dekorací ze známých filmových pohádek na pražském Vyšehradě. Najdete ji v historickém vnitřním prostoru hradeb u Starého purkrabství, koná se v rámci festivalu Vyšehradský advent a umožní vám vstoupit do čarovné atmosféry vánočních pohádek. Jako suvenýr si můžete odnést třeba fotku v jednom z desítek filmových klobouků – a třeba se pokusit uhodnout, v kterém filmu klobouk hrál.

Pohádková výstava přibližuje práci kostýmních návrhářů a dekoratérů Studia Barrandov od 50. let do dnešních dnů. Nejstarší kostýmy pocházejí z ladovské pohádky Hrátky s čertem, která měla premiéru už v roce 1956. Nejvíce prostoru je ovšem věnováno filmu S čerty nejsou žerty. Filmaři zde z autentických dekorací z této pohádky vytvořili opravdové peklo. Dojem umocňuje samotný výstavní prostor, zbudovaný uvnitř barokní vyšehradské hradby, z níž je odhaleno staleté režné zdivo. Prostor pak oživují postavy v originálních kostýmech, a to včetně čertů, Lucifera, nebo obou princezen. „Malé děti se ze začátku občas bojí, ale brzo jim otrne. Je zajímavé, kolik z nich si ty scény z pekla nebo ze mlýna dokáže vybavit, dokonce tu citují celé pasáže. Samozřejmě nejčastěji Lucifera, tahle role Karla Heřmánka se nedá zapomenout,“ říká Marek Brodský, jeden z organizátorů Vyšehradského adventu.

K vidění jsou také kostýmy ze současné pohádky Nejkrásnější hádanka a dozvědět se můžete také o současnosti Studia Barrandov a jeho práci pro hollywoodské produkce. Na památku si můžete udělat fotku ve foto-koutku, kde je připravena pohádková dekorace a desítky pánských a dámských klobouků.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Pořád jen trávíte čas nějakými malými úkoly či ne zrovna zábavnou dílčí činností, ale na nic velkého se nemůžete vrhnout? Dneska je…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci