reklama

Překvapivé zjištění: Muži chtějí na rodičovskou, ženy jim brání

„Ať si to zkusí jeden den!“, oblíbená věta, která napadá sem tam asi každou ženu na mateřské dovolené. Role, které se u nás tradičně ujímala žena, ale pomalu přestává být výhradně záležitosti něžného pohlaví.

Podle výzkumu agentury Mediaresearch o rodičovské dovolené přemýšlí čím dál větší podíl mužů. Odvážlivci překvapivě naráží na nechuť svých partnerek. Téměř dvě třetiny žen si nepřejí, aby otec jejich dítěte zůstával v domácnosti – z důvodu obavy o hmotné zabezpečení nebo zkrátka kvůli zažitému zvyku.

„Až 90 % Čechů mezi 20 a 55 lety uvažuje zůstat na rodičovské dovolené, pokud by se jim dnes narodilo dítě, a každý desátý je o svém nástupu na rodičovskou přesvědčen,“ uvádí Lukáš Talpa z Ligy otevřených mužů (LOM). Nastávající tatínkové si dnes více uvědomují, jak moc jsou první roky důležité a chtějí se svým potomkem navázat intenzivnější vztah. Zároveň se tímto krokem také snaží usnadnit svým manželkám návrat do zaměstnání.

Peníze, peníze a zase peníze

Nejčastější překážkou zůstávají i nadále peníze. Pokles rodinných příjmů, obava o ztrátu zaměstnání a zabržděný kariérní postup nejvíc trápí hlavy rodin. Podle aktuálního průzkumu hraje významnou roli také odmítavý postoj žen, které se své úlohy nemíní tak snadno vzdát.

Jak je to u vás doma?

Snaha více se zapojit do rodinného života je jistě chvályhodná. Není ale mužské nadšení pro rodičovskou dovolenou tak trochu podepřeno naivitou? Cizí úděl vždy vypadá snadněji a lákavěji, než vlastní dřina… Jaký názor na to mají aktivní maminky? Pustily byste své partnery do přední linie?:)

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama