Překvapivé zjištění: Muži chtějí na rodičovskou, ženy jim brání

„Ať si to zkusí jeden den!“, oblíbená věta, která napadá sem tam asi každou ženu na mateřské dovolené. Role, které se u nás tradičně ujímala žena, ale pomalu přestává být výhradně záležitosti něžného pohlaví.

Podle výzkumu agentury Mediaresearch o rodičovské dovolené přemýšlí čím dál větší podíl mužů. Odvážlivci překvapivě naráží na nechuť svých partnerek. Téměř dvě třetiny žen si nepřejí, aby otec jejich dítěte zůstával v domácnosti – z důvodu obavy o hmotné zabezpečení nebo zkrátka kvůli zažitému zvyku.

„Až 90 % Čechů mezi 20 a 55 lety uvažuje zůstat na rodičovské dovolené, pokud by se jim dnes narodilo dítě, a každý desátý je o svém nástupu na rodičovskou přesvědčen,“ uvádí Lukáš Talpa z Ligy otevřených mužů (LOM). Nastávající tatínkové si dnes více uvědomují, jak moc jsou první roky důležité a chtějí se svým potomkem navázat intenzivnější vztah. Zároveň se tímto krokem také snaží usnadnit svým manželkám návrat do zaměstnání.

Peníze, peníze a zase peníze

Nejčastější překážkou zůstávají i nadále peníze. Pokles rodinných příjmů, obava o ztrátu zaměstnání a zabržděný kariérní postup nejvíc trápí hlavy rodin. Podle aktuálního průzkumu hraje významnou roli také odmítavý postoj žen, které se své úlohy nemíní tak snadno vzdát.

Jak je to u vás doma?

Snaha více se zapojit do rodinného života je jistě chvályhodná. Není ale mužské nadšení pro rodičovskou dovolenou tak trochu podepřeno naivitou? Cizí úděl vždy vypadá snadněji a lákavěji, než vlastní dřina… Jaký názor na to mají aktivní maminky? Pustily byste své partnery do přední linie?:)

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Konflikty posledních dní ve vás probouzejí nepříjemné napětí, s nímž si možná sama nebudete vědět rady. Zavolejte nejlepší kamarádce a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci