Proč jsou „zlobiví chlapi“ tolik přitažliví?

S Honzou jsem byla nerozlučná kamarádka a Dana jsem bezmezně milovala. Honza bydlel vedle mé babičky, byl to jedničkář – slušný kluk, syn distingované paní učitelky. S Danem jsem chodila do třídy, byla to známá firma, postrach učitelů a věčný rváč. S Danem byla zábava, sršel energií a bylo těžké ho přehlédnout. Ach…

„Mami, ten je strašnej!“

Když jsem o jednom nejmenovaném spolužákovi mé dcery slyšela už po sto první: „Mami, ten je fakt strašnej! Já ho tak nenávidím!“, bylo mi hned jasné, ke komu má malá uzarděná slečna chová náklonnost. I když do té doby vše nasvědčovalo tomu, že králem jejího srdce je chytrý klidný chlapeček, s nímž si ráda hraje a který ji nosí dárečky.

Rodinná historie se zkrátka opakuje: zmíněný „nenáviděný“ spolužák je drzounek a neúnavný inteligentní oponent paní učitelky, bavící celou třídu svými vtipnými komentáři. Zkrátka jedinec s nepřehlédnutelnou jiskrou.

ČTĚTE TAKÉ: Horoskop na listopad 2012

Co se v mládí naučíš…

Co se v tomto případě v mládí naučíš, ve stáří často najdeš vedle sebe na gauči. Sígři, syčáci, průseráři jsou akční, stále něco podnikají, vymýšlejí, bývá s nimi legrace, nelze je přehlédnout, natož se s nimi nudit. Působí tak, že jim nezáleží na tom, co si o nich myslí okolí, vypadají proto velmi nezávisle a sebevědomě. Ženské pokolení neodolatelně přitahují už od školky. Některé z nás se nechají od života poučit, jiné jsme nepoučitelné a jdeme životem od charismatického syčáka k ještě charismatičtějšímu lumpovi.

Syčáci nás vrací do puberty

Proč jsou mnozí „zlobiví chlapci“ tolik přitažliví i pro „velké holky“? Vedle syčáka jste stále v napětí, a to nejen v době „dobývání“ a vzájemného jiskření, ale i poté. Syčák vám nedopřeje oddechnout, stále se musíte snažit, předvádět, přetvářet. Do „zlobivého kluka“ se zkrátka zamilujete jako puberťačka a jako puberťačka se většinou i chováte – je to opojné, voní to mládím.

Bohužel některé z nás chtějí po nějaké době svého zlobivého chlapíka změnit, spasit, zkrátka napravit a zachránit. A to je pro mnohé z nás, milé čtenářky, začátkem konce. Zlobiví kluci se nemění. To se spíš usoužíme, než je napravíme.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Žijete velmi rychle, takže není divu, když začínáte mít pocit, že vám spousta věcí uniká. Nebylo by od věci se na chvíli zastavit a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci