reklama

První logopedická zahrada u nás zve k návštěvě

Umíte si představit zahradu, která učí děti správně mluvit? V sobotu 8. 6. ji můžete vidět na vlastní oči. První logopedicky zaměřená školní zahrada v České republice se v rámci Víkendu otevřených zahrad zpřístupní veřejnosti.

Zahrada Don Bosco v Praze – Bohnicích prošla během posledních dvou let neuvěřitelnou proměnou. Církevní logopedickou školu Don Bosco navštěvují děti s poruchami řeči, učení, pozornosti a s autismem ve věku 3 až 16 let. Zahradě, kterou využívají hlavně žáci ubytovaní na školním internátu, původně chyběl logický koncept, který by z ní vytvářel ucelený herní, odpočinkový a výukový prostor. Nebyla nijak uzpůsobena zaměření školy, ani širokému věkovému spektru dětí. Pomoc přišla až od Nadace Proměny. Pedagogové se nyní mohou na zahradě s dětmi věnovat speciálním cvičením, která byla dříve omezena pouze na školní třídu.

V rámci sobotní akce 8. 6. jsou v Zahradě Don Bosco od 14. do 18. hodin připraveny komentované prohlídky a program s využitím originálních logopedických prvků. Akce pro veřejnost se současně připojuje k projektu Zažij vzdělávání jinak. Přijďte si vyzkoušet citoprůlezku, prozkoumat logodomek a zjistit, jak mohou větrníky pomáhat s nápravou koktání. Samozřejmě, děti vezměte s sebou!

KDY: sobota 8. 6. od 14. do 18. hodin
KDE: Internát Církevní ZŠ logopedické Don Bosco, Lešenská 548, 181 00 Praha 8 – Bohnice

Logopedická Zahrada Don Bosco je pilotním projektem programu Zahrada hrou, jehož prostřednictvím se Nadace Proměny zasazuje o rozvoj školních zahrad. Rekonstrukci této zahrady nadace podpořila grantem ve výši 2 mil. Kč, pomocí s přípravou i realizací projektu a zapojením pedagogů i dětí do proměny. Autorem architektonického řešení Zahrady Don Bosco je Ing. Zdenek Sendler z brněnského Ateliéru zahradní a krajinářské architektury. Herní prvky vytvořila Mgr.A. Lenka Klodová z tvůrčí skupiny ENFANT TERRIBLE.

Více o projektu:
http://www.nadace-promeny.cz/cz/web/zahradahrou/don-bosco.html

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama