Rodičovství: Na co vás nikdo nepřipraví?

Jste v očekávání a říkáte si, jak si to VY se svým drobečkem budete umět zařídit. Držíme vám palce! Hrozně moc!!! Bohužel ale, jestli je historie nějakou indikací dalšího vývoje, čeká vás nevyhnutelná porážka a velká životní lekce... Třeba vám ji tenhle článek trošičku usnadní.

Každá životní etapa vašeho drobečka s sebou nese úskalí i výhody. Ale na každou budete vzpomínat s láskou a zasněným výrazem v očích. Můžete mít nastudovány stohy knížek o tom, jak se má dítě vychovávat, ale realita bude určitě jiná. Tady máte přehled skutečností, na které vás nikdo nepřipraví.

Miminka

Bráno retrospektivou, miminkovská etapa není pro rodiče zdaleka tak náročná, jak se možná úplně na začátku tváří, ovšem říkejte to prvorodiči s řvoucím novorozencem v náručí. Až teprve s postupem času poznáte, že…

...lze spát v noci běžně čtyři hodiny a druhý den normálně fungovat.

...miminka prostě pláčou. A na důvod často ani nepřijdete.

...první horečka vašeho dítěte vás vyděsí k smrti. Samozřejmě úplně zbytečně.

...nikdy nepřijde okamžik, kdy byste si řekli: Bože ten/ta je tak ošklivý/á.

...make-up v kabelce začnete nosit možná, až zase nastoupíte do práce. Prozatím ho nahradí náhradní dudlík, pleny a vlhčené ubrousky.

...se ve vaší domácnosti rapidně zvýší spotřeba plastových dóz s víčkem a občas budete mít pocit, že vám je někdo krade.

...vás vlastně politika či dění ve světě vůbec nezajímá.

...jste byli bláhoví, když jste si mysleli, že budete moci své koníčky a zájmy skloubit s potřebami dítěte.

...podobně jako ostatní mámy a tátové začnete i vy trpět neovladatelnou touhou vyprávět ostatním mámám a tátům příhody o vašich dětech/dítěti. Jak a co jí, jak a kdy spí, jestli a co říká, co všechno už umí a podobně.

Batolata

Až vaše děťátko vstoupí do další životní fáze – do fáze batolecí, seznámíte se s dalšími naprosto novými poznatky. Třeba že…

...vteřinové lepidlo je naprosto nezbytným vybavením domácnosti.

...svoje jídlo si musíte pečlivě schovávat, nejlépe na vyvýšené místo kam dítě nevidí.

...rozčilovat se kvůli rozlité šťávě je pošetilé. Za 5 minut bude rozlitého něco jiného.

...je z vás mnohem mnohem trpělivější člověk.

...se nemůžete najíst ani napít, aby to vaše dítě nezaregistrovalo a samozřejmě nechtělo taky.

...drobky a vaše auto patří k nerozlučným kamarádům.

A poslední a pravděpodobně nejdůležitější fakt: že ať už budete rodičovskou autoritu uplatňovat sebedůsledněji, ne vždycky bude po vašem. A časem se i naučíte, že je nutné, abyste občas taky vy poslouchali vaše dítě.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Co jste zažila včera, se neliší od toho, co bylo předevčírem, a dnešek vám také možná připadá jen jako špatná kopie něčeho, co už…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci