Soutěžíte rádi? Zahrajte si na detektivy v Poštovním muzeu

Plánujete o prázdninách výlet či dovolenou v jižních Čechách, máte rádi detektivky, chystáte se sjíždět Vltavu, soutěžíte rádi? Jestli jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ano, potom určitě navštivte Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě a zúčastněte se tradiční letní poštovní detektivky, soutěže, kterou si oblíbily nejen děti, ale i jejich rodiče. I v letošním roce se v červenci a srpnu můžete stát opravdovým poštovním detektivem.

„Poštovní vyšebrodské strašidlo, bývalý poštmistr Mňáca, je už léta naším kamarádem. Kde jsou časy, kdy v muzeu po nocích jen rejdil a vyváděl lotroviny! Překvapit ale dokáže. Zrovínka dneska odešel s několika kamarády z poštovních obrazů a fotografií někam na pívo. Volali jsme do restauračních zařízení, putyk i bufíků u řeky…jako by se propadli do země. Pomůžete nám objevit, kdo všechno zmizel – a tedy není v muzeu?“ prosí o pomoc Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě.

Každý z návštěvníků muzea dostane u vstupu do Poštovního muzea služební průkaz poštovního detektiva a podle instrukcí doplní správné odpovědi – u obrázku označí křížkem, kdo si kdesi dává s Mňácou do nosu. Úspěšní badatelé získají vysvědčení s razítkem poštovního detektiva a poštovní lízátko. Život je třeba si osladit.

Průkaz poštovního detektiva není jen ověřeným dokladem detektivních dovedností, ale i hezkou památkou. Zatímco v loňském roce jeho ztvárnění dostal na starost Jaroslav Němeček, autor oblíbeného komiksu Čtyřlístek, v roce letošním se na téma pošty a letního pátrání vyřádil Jiří Slíva, český výtvarník a básník, věnující se kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci, jehož kreslený humor je obvykle postaven na paradoxu.

Otevírací doba muzea je v sezoně (duben – říjen) otevřena denně, kromě pondělí, od 9–12 hodin a odpoledne od 13–17 hodin. Poštovní muzeum se nachází v malém jihočeském městě Vyšší Brod (cca 200 km od Prahy nedaleko hranic s Rakouskem), zhruba 15 km od Českého Krumlova, nedaleko se tyčí hrad Rožmberk.


Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nikdo nemá ve vašem okolí pocit, že byste mu do očí tvrdila A a myslela si přitom B. Vaše okolí se na vás může spolehnout o to víc, že…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci