reklama

Svátek matek na Zámku Loučeň můžete oslavit piknikem v trávě.

Oslava svátku matek v neděli 10.5. se na zámku Loučeň chystá již podruhé. Jako dárek dostanou mamky a matky již při pokladně vstupenku do zámeckého parku zdarma a k tomu velkou porci zajímavých zážitků na celý den.

Letos se bude slavit v romantickém duchu 19.století, kdy byly pohádkové návraty ke středověkým tématům velmi populární. Dle této tradice se na Zámku Loučeň koná Léto s Robinem Hoodem a také nedělní oslava Svátku matek bude bojovná, dobrodružná a určitě velmi veselá.

V hlavním programu uvidíte několik rytířských soubojů a vystoupení, můžete se učit střelbě z luku, vyzkoušet si dobovou zbroj, práci na hrnčířském kruhu nebo ve středověké kovárně. Maminkám se představí středověká kuchyně s vyhlášeným kuchařem, který vařil „nejen pro anglického krále“. Maminky si samy některé recepty mohou vyzkoušet a pochopitelně také ochutnat.

Klepněte pro větší obrázek

Ženy, které se cítí spíše jako bojovnice, než strážkyně domácího ohně a plotny, si mohou zkusit výuku lukostřelby a jejich učitelem v tento den bude sám Robin Hood. Dále jsou nachystány ukázky výcviku dravců.

Součástí Léta s Robinem Hoodem, kterému se říká také „Sherwood mezi labyrinty“, je cesta za Pokladem lady Marion. Děti při putování zámeckým parkem plní úkoly, při kterých musí ukázat svoji statečnost a šikovnost, v cíli je pochopitelně čeká odměna.

Klepněte pro větší obrázek

Při prvním ročníků v se velmi líbil MAMÁ PIKNIK, tj oběd v trávě s Vaší maminkou, mamčou, mamkou či babičkou, a bude se pochopitelně opakovat i letos. Piknikové koše si návštěvníci mohou přinést vlastní, nebo je rezervovat v restauraci zámeckého hotelu.

K programu druhé květnové neděle bude patřit také

  • Kreativní dílnička, ve které si děti mohou vyrobit SRDCE PRO MAMINKU
  • Skákací hrad
  • Dobové stánky
  • Facepainting

Zámecký areál je otevřen od 10.00 do 17.00, ale brány zde s úderem páté hodiny odpolední rozhodně nezavírají. A pozor: vstup zdarma mají také maminky v očekávání, takže těhulky, můžete se těšit také.

Zámek Loučeň je svými slavnostmi již vyhlášený, různé příležitostné akce se zde konají zpravidla první sobotu v měsíci od roku 2008. Jsou tak vítaným zpestřením základní nabídky zámeckého areálu, který je znám díky 11 labyrintům a bludištím v zámeckém parku a netradičním prohlídkám zámku.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama