TEST: Jaký typ nočníkového dítěte máte doma?

Na začátku jsou všechny stejné – dělají do plen. Ale když jim je sundáte, poznáte, že jsou mezi nimi značné rozdíly. Jaký typ je právě vaše dítě?

Každé dítě na posazení na nočník reaguje jinak. Jedno zuří, další je hrdné na to, že už to umí a další se musí s každým nadělením v nočníku pochlubit. Jaké dítě máte doma? To zjistíte v našem zábavném testu, který jsme převzali z webu eltern.de.

Váhavec – plané poplachy jsou na denním pořádku

Potřebuje? Nepotřebuje? Váhavec to nikdy neví jistě. Pravděpodobnější však je, že to neví ani on sám. „Čůrat“ zakňourá uprostřed fronty v obchodě. A maminka všeho hned nechá a jde s ním hledat toaletu. Starostlivá maminka pečlivě očistí záchodové prkénko, sundá dítěti kombinézu, punčocháče, nakonec ho drží nad prkýnkem, protože přeci jen nemohla prkénko očistit tak dokonale jako doma. Váhavec se strašně koncentruje na fungování svého trávícího traktu a močových cest. Jak tlačí, celá hlava mu zrudne námahou a pak – nemusí.

Pozorovatel – nejradši bysi to nadělení v nočníku i natočil

Nemůže se toho nabažit. Po každém sezení a úspěšném zakončení obdivuje výsledek své snahy. Málokdy sedí na nočníku zpříma, nejčastěji ho přistihnete jak má hlavu zaklíněnou mezi nohami, aby nic nepropásl. Na svou zálibu v sanitě však upozorňuje už dlouho dopředu, ještě když má pleny. Jakmile se může trochu pohybovat, pronásleduje každého až k záchodové míse, v nestřežených okamžicích do mísy něco hodí, čímž odpad ucpe, radostně tleská ručičkami, protože bude moci pozorovat, jak se někdo hrabe v míse.

Anarchista – když musí, musí

Podělá se tam, kde zrovna je. V přeplněném bazénu, ve frontě, u sousedů na terase, na pískovišti. Nikdy nevaruje. Najednou si svlékne (většinou v kažém případě) kalhoty a přidřepne si. Po vykonání potřeby si znovu staví hrady z písku, sjede skluzavku nebo si hraje s kostkami a dělá, jako by se nic nestalo. Provinění? Tak se anarchista rozhodně necítí. Když se snažíte dopátrat proč to udělal, jen pokrčí rameny a lapidárně odvětí: „Musel jsem.“

Komentátor – rád mluví o toaletních činnostech

Mluví o tom neustále. Je jedno, zda musí on, nebo někdo jiný. „Udělala ee?“, ptá se se zájmem a ukazuje na starou paní, která právě v restauraci opustila toaletu. „Musím kakat“ zahlásí nahlas klidně uprostřed slavnostního pohřbu tety. Pozor, tento typ se nejčastěji vyskytuje ve spojení i s pozorovatelem. Hlava hluboko předkloněná do mísy a popisuje, vše co tam vidí. Kdo je v jeho blízkosti, ví naprosto přesně, zda výsledkem jeho snahy byl „dlouhý had“, „jen pár kapek“ nebo „malé kozí bobky“.

K tématu: Signály, které prozradí, že je správný čas dítě seznámit s nočníkem

4 triky, jak zbavit dítě plenek! Nepropásněte to, léto je ideální doba

Odpírač - raději sebou praští před toaletou

Nejspokojenější by byl, kdyby vůbec nemusel. Pravidelně se ho ptáte, zda nemusí na záchod, odpovědí vám však je jen důrazné zakroucení hlavou a pevně semknuté rty. Pokud však tvrdošijní rodiče nedají pokoj a po hodině ho znovu nutí posadit se na mísu, odpírač před nimi utíká, schovává se za gauč a řve, jakoby ho na nože brali. Když rodiče potkají náhodou sousedy, nejraději by se zavrtali kilometry pod zem. Pokud se však pronásledovateli podaří odpírače odchytit, praští sebou dítě před toaletu, kope kolem sebe tak, že pokus o svlékání vypadá jako snaho svléknout ještěrku. Když se dílo podaří, máté však před sebou úplného andílka, který uklidňuje zchvácené rodiče, sotva popadající dech: „udělal jsem ee“.

Požitkář – udělá si pohodlí

Užívá si to. Hodiny a hodiny sedí na nočníku nebo na záchodovém prkénku, na zadku má už obtisknuté okraje, ale vůbec ho to netrápí. Je zaměstnán důležitou věcí. Například si něco pobrukuje nebo zpívá o tom psovi, který jitrničku sežral, nebo si kreslí na koupelnové dlaždičky v dosahu. Klidně na nočníku i jí, vydává zvuky jako náklaďák nebo na prvočinitele rozloží panenku své sestry nebo si důležitě prohlíží katalog hraček. A pozor!Požitkáři se nejčastěji vyskytují v řadách chlapečků a vysedávání na toaletě zůstává oblíbené i v dospělosti.

Pan důležitý – nositel řádu zlatého nočníku

Ať už prázdný nebo plný nočník vydrží nosit i půl dne přes celý byt. Každé zaškvrndání ve střevech, každý malý tlak na močový měchýř důležitě oznámí. Nejspokojenější je, když má publikum. Klidně stráví oslavu svého kamaráda na záchodové míse, protože se mu nechce opakovaně přesvědčovat maminku oslavence, že už zase musí. Pan důležitý se ještě před tím než si objedná řízek ptá číšnika: „Mohu si u vás dojít na toaletu?“ Pana důležitého rozpoznáte ještě v plenkách. Už na přebalovacím stole se vážně zajímá o to, zda jsou jeho pleny plné nebo čisté a jeho první slovo ještě před auto nebo máme je „EE“.

Hračička – před ním nic není v bezpečí

O něm by člověk nejraději pomlčel. Tak jen pro úplnost: Všude a se vším si hraje. Jeho rodiče poznáte hned, nikdy neopouští byt bez záložního balení vlhčených ubrousků.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kvůli tomu, že jste v zaměstnání zavalena prací, si už nenacházíte čas na maličké radosti, které vám dříve ozvláštňovaly život. I když…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci