Tipy na golfky od Babypointu pro praktické maminky

Přemýšlíte o kočárku typu golfové hole? Diskusí, zdali tzv. golfky pořídit, či nikoliv, se objevuje celá řada. Výhody a přednosti se této verzi sportovních kočárků rozhodně nedají upřít. Klasickým sporťákům golfky konkurují především nízkou váhou, výbornou skladností a operativním ovládáním.

Kočárek, se kterým se nenadřete a bez obav propletete davem i při jízdě v MHD

Významným rysem golfek jsou rozdělené rukojeti, které svým vzhledem připomínají golfové hole ze světa sportu. Právě tento tvar rukojetí spolu s odlehčenou a specificky tvarovanou konstrukcí umožňují kočárek složit do extra skladné podoby. Lze poznamenat, že golfky se obecně hodí především pro jízdu na zpevněném povrchu. Pro pohyb v terénu se vzhledem k malým kolečkům a absenci odpružení nedoporučují. Ocení je hlavně rodiče, kteří žijí nebo se často pohybují ve městě, tedy na přelidněných ulicích, v dopravních prostředcích MHD, na úřadech, nákupech apod. Vhod přijdou i při cestování vlakem či příměstskými autobusy. Ani křehká maminka tak nebude mít problém s nástupem do autobusu či vagonu vlaku, pokud zrovna nebude při ruce někdo další, kdo by jí s kočárkem pomohl. Mnohem nižší váhu a operativnost kočárku uvítají také těhotné maminky nebo rodiny se starším sourozencem, který již sám frčí vedle na tříkolce či odrážedle. Složené golfky navíc bez problému unesete i s dítětem v náručí. Ideální jsou i při cestování a na dovolené, v kufru auta nezaberou téměř žádný prostor, nebo na procházkách, kdy dítě může střídavě cupitat samo nebo se vozit. Ještě lepší odpočinek při jízdě u většiny modelů zajistí polohovací zádová opěrka. Pokud již vaše ratolest sama sedí, určitě stojí za to o golfkách popřemýšlet.

Nabídka je různorodá

Na trhu najdete jak tradiční varianty, tak propracovanější modely, které v podstatě připomínají klasické sporťáky. Výbavě a typu konstrukce pak samozřejmě odpovídá také cena. Součástí základní nabídky bývá hliníková konstrukce, přední otočná kola s aretací, madélko, košík, pětibodové pásy či polohovatelná zádová opěrka. Pod značkou Babypoint představme model klasických golfových holí Orion s extra hlubokou korbou (1.990,-), ekonomická značka Newbuddy nabízí jednoduše řešené golfkyJunior (1.190,-), do třetice upozorněme na odlehčené golfové hole X-lander XS o váze pouhých 6 kg (2.430,-). Z těch sportovnějších verzí pak jistě stojí za zmínku prostorný, přitom extra skladný kočárek Dot značky TFK (5.490,-), Buggster S air s nafukovacími koly rovněž od TFK (8.190,-) nebo kombinace Finn a Spinaker specifického designu od Navingtonu (6.920,-).

Pro více informací navštivte stránky českého výrobce, dovozce a prodejce dětského zboží firmy Babypoint s.r.o. www.babypoint.eu, zajímavosti najdete také na Facebooku.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Partner vám udělal dobrou snídani do postele? Nebo jste mu ji udělala vy? Možná jste to ráno zas nestihli, ale nic si z toho nedělejte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci