reklama

Tradiční horský karneval – přivítejte jaro s Krakonošem!

Již v sobotu 17. 3. se v Harrachově koná tradiční Příjezd Krakonoše. Vládce hor přijede s celou svou družinou, včetně hraběte a hraběnky Harrachových, Ančete a Kuby, čertů i tradiční Krakonošovy policie. Návštěvníci se mohou těšit také na exhibici lyžníků, čertovu kovářskou dílnu, hod sekyrou či ukázky tradičních krkonošských řemesel. Program začíná u sklárny v 11 hodin Krakonošovým průvodem a vstupné je zdarma.

Letošní Příjezd Krakonoše by měl být jiný než ty předchozí – mělo by jít o skutečnou „lidovou veselici“ návštěvníků Harrachova a místních tak, jak tomu bylo v začátcích této akce. „Chceme se vrátit ke kořenům a krkonošským tradicím. Program připravujeme ve spolupráci se spolky a kluby z Harrachova a okolí. Místní by měli přípravou žít a pak si Krakonoše spolu s hosty užít,“říká starostka Harrachova Eva Zbrojová.

Krakonoš přijede letos do Harrachova již po 66., aby přivítal jaro a pozdravil, nebo možná i pokáral, „lidskou chásku“. Kostým Krakonoše obléká od roku 1987 Michael Beneš, letos tedy povede svou družinu Harrachovem již po 25. „Krakonoš je můj život, za rok se účastním i 60 akcí po celých Krkonoších, někdy se dokonce i do telefonu automaticky představím Krakonoš Michael Beneš,“vypráví Beneš. Samotný kostým včetně klobouku a hole byl vyroben již roku 1960.„Zdědil jsem ho po svém předchůdci, Oldřichu Janouškovi, jiné mám pouze boty a samozřejmě v rámci údržby opravujeme to, co je třeba,“ vysvětluje Michael Beneš.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po dlouhé době, kdy to vypadalo, že vaše snažení nemá smysl, je konečně vidět zřetelný pokrok k lepšímu. S jasnými výsledky půjde už…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama