Tradiční horský karneval – přivítejte jaro s Krakonošem!

Již v sobotu 17. 3. se v Harrachově koná tradiční Příjezd Krakonoše. Vládce hor přijede s celou svou družinou, včetně hraběte a hraběnky Harrachových, Ančete a Kuby, čertů i tradiční Krakonošovy policie. Návštěvníci se mohou těšit také na exhibici lyžníků, čertovu kovářskou dílnu, hod sekyrou či ukázky tradičních krkonošských řemesel. Program začíná u sklárny v 11 hodin Krakonošovým průvodem a vstupné je zdarma.

Letošní Příjezd Krakonoše by měl být jiný než ty předchozí – mělo by jít o skutečnou „lidovou veselici“ návštěvníků Harrachova a místních tak, jak tomu bylo v začátcích této akce. „Chceme se vrátit ke kořenům a krkonošským tradicím. Program připravujeme ve spolupráci se spolky a kluby z Harrachova a okolí. Místní by měli přípravou žít a pak si Krakonoše spolu s hosty užít,“říká starostka Harrachova Eva Zbrojová.

Krakonoš přijede letos do Harrachova již po 66., aby přivítal jaro a pozdravil, nebo možná i pokáral, „lidskou chásku“. Kostým Krakonoše obléká od roku 1987 Michael Beneš, letos tedy povede svou družinu Harrachovem již po 25. „Krakonoš je můj život, za rok se účastním i 60 akcí po celých Krkonoších, někdy se dokonce i do telefonu automaticky představím Krakonoš Michael Beneš,“vypráví Beneš. Samotný kostým včetně klobouku a hole byl vyroben již roku 1960.„Zdědil jsem ho po svém předchůdci, Oldřichu Janouškovi, jiné mám pouze boty a samozřejmě v rámci údržby opravujeme to, co je třeba,“ vysvětluje Michael Beneš.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Bilancujete možná události posledních dní a dodává vám to pocit, že jste se svým životem dobře naložila a věci se vyvíjí tam, kde je…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci