Vaše Adéla: Je nadstandardní pokoj v porodnici zbytečný luxus?

Ve většině českých porodnic v současné době dostanete kvalitní péči nejen pro sebe, ale také pro své novorozenené miminko. Ale i tak je obrovský rozdíl v tom, jestli se po porodu octnete na oddělení šestinedělí v obyčejném pokoji či v tom nadstandardním.

Když se začal blížit můj termín porodu, neustále jsem se ptala sester a lékařů v pražské porodnici U Apolináře, jestli by nějak nešlo zařídit, abych měla nadstandard jistý. Bohužel se mi pokaždé dostalo negativní odpovědi. Nemocnice není hotel a tak se pokoj nedá předem zarezervovat. Musíte na něj mít prostě štěstí, uvolní-li se zrovna nějaké to lůžko. Ale i tak nemáte vyhráno, protože jsem se nedávno dozvěděla, že existuje dokonce pořadník, na který je i případná protekce krátká.

Čtěte také:Jak se rodí u Apolináře

Moc jsem o nadstandardní pokoj stála, protože jsem předtím měla tu čest navštívit několik svých kamarádek, které rodily ve stejném špitále. Viděla jsem tedy ten velký rozdíl v komfortu i vybavení pokojů. Dokonce i sestry mi připadaly jiné - milejší a ochotnější. Je pravda, že služba nadstandardní zdravotnické péče stojí ve výsledku docela dost peněz, ale jsou situace - a myslím, že narození dítěte k nim rozhodně patří - kdy jsou peníze podružné. Prostě chcete to nejlepší! Pro představu: jeden den hospitalizace vyjde cca na 1000 korun.

Nakonec se mi splnilo, co jsem chtěla. Ještě na porodním sále se mě jedna sestřička zeptala, jestli bych neměla zájem o místo na nadstandardním oddělení, na kterém se právě jedno místo uvolnilo. I když jsem zrovna zápasila s bolestivými kontrakcemi, okamžitě jsem radostně zařvala: "Ano, beru, chci, super!"

Dočkala jsem se vlastní koupelny se záchodem hned vedle lůžka, jen jedné spolubydlící, přebalovacího pultů i s kosmetickými přípravky pro miminko, super pohodlné postele, luxusní čistoty, lednice, televize a celkově příjemného prostředí. Měla jsem dostatek soukromí a sestřičky se neustále zajímaly, zda něco nepotřebuji, prostě jako v bavlnce. Skoro se mi po návratu domů stýskalo. Ani jednou jsem se nesetkala s něčí neochotou. To vše mi za několik tisícovek stálo.

Když slyším od kamarádek, jak musely v porodnici po nástřihu každou chvíli courat do sprch, které byly tři na celé oddělení, v mém názoru mě to jen utvrzuje. Proto všem nastávajícím maminkám radím: máte-li možnost, skočte po nadstandardu, rodíte přece jen jednou nebo párkrát za život. Tak proč tyto chvíle neprožít co nejpříjemněji?

Vaše Adéla

SLEVÍN.CZ - Každý den nové slevy na jednom místě!

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jak je to dlouho, co jste se někde pořádně „vyblbla“? Jestli máte v rodině nějaké předškolní robátko, půjčte si ho na odpoledne a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci